Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetne számítani valamennyi...

Lehetne számítani valamennyi teljesítmény növekedésre játékokban az alábbi csere mellett?

Figyelt kérdés

Jelenlegi configom: rtx 2060 super, ryzen 5 1600, 16 gb drr4 2600 mhz ram.


Jelenleg elégedett vagyok vele, szóval a kérdés csak feltételes módban értendő. Látszódna valami különbség a teljesítményben, ha a procit egy ryzen 5 3600-ra, a ramokat pedig 3400 mhz-esre cserélném?


2019. nov. 18. 13:28
 1/3 A kérdező kommentje:

Amiért a közeljövőben elgondolkodnék egy cserén az az, hogy wowban (ami leginkább cpu heavy a tapasztalataim alapján) 80-120 player között már érezhetően leesik az fps-em olyan 30 köré, ami még vállalható, de a maximum 100-120 fps-hez képest elég kevés.


+ a napokban rendeltem egy 144 hz-es monitort, szóval inkább a 144 fps-hez szeretném ha tartana az fps-em több játékban 1080p felbontás mellett.

2019. nov. 18. 13:32
 2/3 anonim ***** válasza:
A RAM-okból kb semmi. A processzorból kobb frame time, de ha nincs kint a számláló, abban sem vagyok biztos, hogy vga limit mellett észreveszed.
2019. nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A ryzen nagyon érzékeny a ram sebességére, itt egy összehasonlító teszt 2133 és 3200MHz között.

https://www.youtube.com/watch?v=DlAboBQgAHk

Hasonló méretű különbségekre lehet számítani akkor, ha processzort cserélsz. A kettővel együtt kb ~50%-kal leszel jobb processzoroldalon, így jelentős különbséget fogsz észrevenni multiplayer és stratégiai játékokban, ahol kritikus fontosságú a processzor.

2019. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!