Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vibrál, pöttyös, szemcsés a...

Czfire97 kérdése:

Vibrál, pöttyös, szemcsés a textúra néhány játékban pl (witcher 3, Far Cry 5) Mit tegyek? Nemtudom hogy a videokártyámmal van e a gond de van amelyik játék szépen fut és nem tapasztalom ezt a problémát.

Figyelt kérdés
RX 580 Armor 8GB vga-m van . Olyan mintha a textura körvonala fehérrel lenne kihúzva . Ha egy helyben állok a játékban erősebben vibrál fehéren , ha mozgok szebbek a színek a játékban de ilyekor sem olyan mint a youtube videokban , pedig ultra bealitásokkal fut a játék és fps el sincs gond

2019. nov. 19. 07:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Álítottam a játékban a képernyőfelbontást , így nincs a fehér vibrálás de így 1600x1200 elég csúnya a játék és a monitoromnak az ajánlotja is 1920x1080 és ha arra rakom a játékban akkor virbál. Lehet másik monitort kéne vennem ?
2019. nov. 19. 08:49
 2/12 anonim válasza:
Egy teljes konfigot tudnál írni? Esetleg valami driver frissítést érdemes lenne megnézni de az, hogy vibrál vagy szemcsés a textúra több probléma is fenn állhat. Érdemes lenne tesztelni a monitort, hogy nem e azzal van e a gond
2019. nov. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ismerősöm áthoz egy nagyon jó monitort azzal is ki fogom próbálni remélem csak a monitorral lesz baj , mert azt ugyis terveztem újat venni . Teljes konfig : Ryzen 5 2600, rx 580 8 gb armor , 16 gb ddr4 ram , 500gb ssd , 1 terra hdd , 500 wattos cooler master táp , gigabyte b450m s2h alaplap
2019. nov. 19. 10:41
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a monitor nem húzza már sokáig. Nekem is volt hasonló problémám. Főleg világosabb színeknél vibrált a monitorom. Eleinte elég volt annyi, hogy kicsit pihentettem a monitort (kikapcsoltam 1-2 percre). Aztán egyszer csak elfüstölt szó szerint szegény.

Próbáld meg te is hogy kikapcsolod egy kis időre, majd vissza. Nézd meg hogy olyankor "megnyugszik"-e a kép.

2019. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem nem a monitor vibrál csak a textúra körvonala az is csak akkor ha az ajánlott felbontásban van 1920x1080ban és csak néhány játéknál valamelyiket tökéletesen megjeleníti . De amelyiknél vibrál 1920x1080ban ott is elmulik a vibrálás ha pl 1600x1200 ba rakom csak ugye akkor nem szép .


Pihentettem a monitort , de a probléma változatlan . :(

2019. nov. 19. 23:17
 6/12 Infrector válasza:

Neked is ez probléma?

[link]

A videót én csináltam, ha ez akkor tudok majd segíteni.

2019. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ránézésre ebben nem látok hibát , de nyílt világban jobban észrevehető , csinálnál 1 olyan videot is amin kint vagy a nyilt vilgában , enyémen sem látszik nagyon amikor bent vagyok .
2019. nov. 20. 11:36
 8/12 A kérdező kommentje:
ja , látom , piros , kék , szines foltok , nekem nem ez a problémám , nekem a textura fehéren világít ajánlott felbontásban .
2019. nov. 20. 11:43
 9/12 Infrector válasza:
Én DDU-t használnám, mert driver frissítés után villantak fel színes pöttyök, mint a videóban amit küldtem. Ez is segíthet, de ha jól emlékszem akkor úgy oldottam meg, hogy clean installoltam a gépet és után a júniusi drivert tettem vissza végül. Ami fent van onedriveba azt akkor nem törli ki. Witcher 3 fórumon aztmondtak, hogy talán azért is lehet, mert MSI afterburnert használok.
2019. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Infrector válasza:
Ha még nem tetted meg akkor steamen könyvtárban jobb click witcherre és tulajdonsagok/properties és ott a verify game files
2019. nov. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!