Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan oldható meg vízhűtés...

David-99 kérdése:

Hogyan oldható meg vízhűtés processzornak és videókártyának egy vízhűtő rendszerrel?

Figyelt kérdés
Szóval, egy X szériás i9-es processzorra es egy RTX 2080 TI-re szeretnék vízhűtést, egy Thermaltake pacific hűtőrendszert találtam, csak az lenne a kérdésem, hogy hogy tudnam megoldani, hogy mind a kettőt tudjam hűteni, hogy ne melegedjenek fel, vagyis, hogy a vízhűtő tényleg tudja hűteni mind a kettőt egyformán.

#vízhűtő #Vízhűtő rendszerek
2019. nov. 22. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint ez csak custom looppal oldható meg. Elég sok ilyen videó van a neten meg fórumok. Milyen a gépházad és milyen radiátor(ok) vannak?
2019. nov. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hypno ***** válasza:

Hogy az amit találtál tényleg képes-e egyformán hűteni a processzort és a videokártyát azt nem tudom, de arról, hogy miként kell bekötni, fogsz kapni egy leírást.

Azt kell elolvasni és végrehajtani.

2019. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem egy Thermaltake Core P90 TG tíusú gépházam van, amibe nyugodtan tehetek vízhűtést, viszont láttam egy videót azzal kapcsolatban, hogy ha processzorr és egy videó kártyat szeretnek hűteni, akkor kell kettő radiator. De én arra gondoltam, hogy ha viszont 1 radiátorral oldanám meg, úgy, hogy a tartalyból kijovő csövet ketté osztom, majd egyik a processzorhoz, másik meg a videó kártyához megy, akkor az mennyire lenne "erőteljes", hogy hűtse mind a kettőt. Még nem vettem meg a vízhűtést, mert biztos akarok lenni benne, hogy tenyleg jó választás lessz.
2019. nov. 23. 00:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Sorba szokás kötni a két blokkot, nem pedig párhuzamosan. Utóbbinál előfordulhat az, hogy nem ugyanakkora a fojtása a két körnek, ezért az egyiken lehet alig folyik át víz. (Ugyanúgy mint fizikában a párhuzamosan kötött ellenállásoknál.) Ha sorba kötöd akkor ugyan az a vízmennyiség folyik át rajtuk, így a hűtés is jó lesz (már ha elbír az a hűtő elég hőt disszipálni).
2020. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!