Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó ötlet lyukat vágni a hát...

Jó ötlet lyukat vágni a hát tetején a táp fölött és fejjel lefelé berakni a tápot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szereztem egy Acer Predator G7750 es házat, viszont felső tápos. Arra gondoltam hogy csinálok a tetejére egy lyukat (vagy sok kicsit, még nem döntöttem el) a táp fölé, a kis spoiler rész alá, és fejjel lefelé rakom be a tápot. Így nem a proci melegét fogja szívni hanem kintről fog levegőt kapni a táp. Igaz a meleg levegő felfelé száll, de azért így kevesebbet fog kapni a táp belőle.

2019. nov. 28. 00:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Akarom mondani a háZ tetejére.....
2019. nov. 28. 01:12
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a gépháznak a szellőzése borzalmas, így célszerű a tápegységet így hagyni, hogy besegítsen a légáramlásba. Esetleg másik megoldás, hogy kidobod a gépházat és veszel egy normálisat.
2019. nov. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni hogy további ventilátor helyeket vágok rá. Úgy tervezem hogy a tetejére legalább plusz egyet, az aljára is egyet, plusz a hdd ajtónál már kialakítottam egyet. Ki szedtem a hdd racket és pont befér oda egy 120 as, az ajtótól pedig le vágtam az átlátszó műanyagot így jár a levegő. Az oldalára is lehet egyet rakni ami pont a kis háromszög légbeömlőnél van.

Az eredeti kérdés kapcsán ezek tudatába jó ötlet a tápot úgy rakni?

2019. nov. 28. 08:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem
2019. nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szántóvető ***** válasza:
100%
..és akkor a táp a meleget a gépházba fújja majd.
2019. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért fújná a házba? Felül lenne a ventilátor onnan szív, és hátra kifelé fúj. Elöl lenne egy 120 as ami kintről szív, az oldalán egy ami kintről szív, a hátulján egy ami kifelé fúj, egy alul ami kintről szív, lenne egy a ház tetején az első részénél ami felfele kifelé fúj. Így lenne egy áramlás elölről hátra, egy alulról felfelé, illetve kapna az oldaláról is levegőt a vga. A táp meg ahogy írtam fentről szívna, hátra fújnak, így teljesen el lenne szeparálva a ház belső meleg levegőjétől.
2019. nov. 28. 12:10
 7/9 MGéza ***** válasza:
Az helyett hogy nekiesnél inkább add el és vegyél egy normális darabot, vagy ennyire beleszerettél ebbe a műanyag csicsába?
2019. nov. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ízlések és pofonok, nekem tetszik.
2019. nov. 28. 16:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a Tápot kell hűtened.. ;)

Használd úgy ahogy a gyártó kitalálta.


Minden más csak ront az eredményen.

Sőt a nem használt ventillátor-helyeket is le szoktam fóliázni hogy ne rontsa a helyes légáramlást.

2019. nov. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!