Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális magyar billentyűzetes...

Normális magyar billentyűzetes notebookokat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Core i3 8. generációs proci, 8 gb Ram és128/256 Gb ssd-vel keresek általános napi használatra notebookot. Nagyon jókat találtam, volt amelyik már 10. generációs i3 procival volt, mindössze azon bukik a dolog, hogy ugyan magyar billentyűzetes, de az “í” betű jobb oldalon az alt gr helyén van, és az “ű” betű pedig az enter fölött. Az “Y” mellett tehát nincs betű balra, csak a shift. Ez engem nagyon zavarna gépelésnél, hogy máshol kell keresnem a betűket.


Tudtok olyan notebookokat a fenti kritériumokkal, amelyeknek NORMÁLIS magyar billentyűzete van? Nem is értem melyik barom találta ki ezt az elrendezést. Már nem is merek így rendelni, hogy sok helyen magyar billentyűzetnek írja, de ki tudja, hogy milyen elrendezésű. Az összes HP pl kilőve emiatt, mert mind olyan szinte azok közül.



2019. nov. 29. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudtad, hogy meg lehet változtani a kiosztást? Vegyél olyat ami tetszik és állítsd be, hogy melyik betű hol legyen.
2019. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy lehet megváltoztatni, hogy az y mellett í legyen, amikor ott már csak a shift van??? A Shift lesz az í betű és akkor nem lesz shift vagy hogy érted?? Mindenki ezzel a megváltoztatással jön, csak nem vágom ez hogy néz ki a gyakorlatban
2019. nov. 29. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Alapból ne magyart vegyél. Akkor ott a hiányzó gomb es átállítod magyarra a kiosztást. Van progi is, amivel bármelyik gombra, bármilyen betűt tehetsz, de már nem emlékszem a nevére. Goooglezz rá.
2019. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de nem ez a gond, hanem, hogy a bal shift az egy hosszú billentyű és normálisabb notebookon meg van osztva, higy rövidebb a shift és mellette van a hosszú í, mert úgy elfér mellette. Nem tudom mennyire érthető. A probléma tehát fizikai, nem pedig olyan, amit egy egyszerű progival és matricázással meg lehet oldani. Az enter is nem fordított L alakú, hanem egy hosszúkás karakter, és emiatt elfoglal egy helyet az ű elől, ami így fölé került.


A bajom tehát az, hogy itt nem az y/z van csak felcserélve, mert akkor valóban jó lenne, amit írtál, és fel se tettem volna a kérdést.

Itt fizikailag máshogy vannak a billentyűk elhelyezve ezeken a típusokon és klasszikus, régi magyar kiosztású billentyűzettel alig találkoztam. A HP, Lenovo és Asus újabb típusainál is ilyen van. Nem tudom, hogy ez egy új hóbort, vagy micsoda, de aki kitalálta, az szerintem életében nem gèpelt még két mondatot, mert akkor tudná, mennyire zavaró.

2019. nov. 29. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!