Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet ajánlanátok...

Milyen tápegységet ajánlanátok az alábbi konfighoz? Érdemes-e gyári processzor csere i5 7500ról i7 7500 esetén?

Figyelt kérdés

Hozzátenném laikus vagyok so-so ill én közép árkategoriában gondolkozom.


i7 7700 ( jelenlegi i5 7500 )

rx 580 8gb

24gb ram

ga h110m s2h lap


Táp miatt azért leirom nyilván van egér billentyüzet ledekkel ellátva dvd nincs bekötve van egy sata hdd ill ssd is a házban.

Jelenleg am kifogástalanul müködö akyga 600W ot dobtak bele anno.



2019. dec. 1. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kesobb tervezel nagyobb bovitest rajta, akkor en egy fsp hydro g 650w-ot javaslok, ellenkezo esetben felesleges a 650, de meg a mostani 600w is. Ha meg jatekra hasznalod a gepet, akkor szerintem felesleges a 24gb ram, 16-nal tobb nem kell jatekra jelenleg, mert nincs az a jatek, aminek szuksege lenne ra.
2019. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy Bitfenix formula gold 550w elégnek kell lennie úgy mindenre ami nem munkaállomás vagy komolyabb overclock.


Prociból meg esetleg használtan van értelme, ha el tudod adni a mostanit akkor nagyon olcsón fejlesztenél. Viszont újonnan kijönne a 7700 árából egy B450 Tomahawk MAX és Ryzen R5 3600 is, ami az egyik legfelkapottabb kombó most játékra.

(Amúgy egy jövőbeli platformcserekor, legyen bármikor, én úgy optimalizálnám a ramokat, hogy dual-channelbe menjenek)

2019. dec. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a proci az ami változna am i5 ről i7re, a többi hardver az már adott. Viszont aggódom az akyga tápokról szóló véleményekről ( annak ellenére h 5 éve tökéletesen működik ).

Dual chanel alatt azt értjük, hogy párban kellene venni pl 2x8gb v 2x16gb vagy hogy 2 foglalata van? :) bocsi a tudatlan kérdésért

2019. dec. 1. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy csak a proci változna a terv szerint, de mikor újonnan alsóhangon 4x annyiba kerül mint a valódi értéke, akkor érdemes megemlíteni az alternatívákat.
2019. dec. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak azért írtam le, mert azt hittem félre érthető voltam.

Mindenképpen megfontolandó, amit írtál, ezen dilemmázom még, mert áron alul tudok szerezni i7 7700et.

AMúgy, muszáj kitben vennem a ramot, hogy dualban legyenek, vagy ugyan abból a típusból 2 ( nyilván egy órajel és memória méret ) ?

2019. dec. 1. 18:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Általánosságban amíg a méret egyezik, addig a leglassabb modulhoz igazodnak. A rank számra viszont figyelnék, főleg magasabb órajelen.
2019. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!