Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC konfigurálás?

PC konfigurálás?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem programozni tanulni C++ nyelven és nagyon megtetszett a dolog. Xcodeban irom a feladatimat, viszont felütöttem a fejem, hogy idövel az informatikában szeretnék dolgozni. Jelenleg hobbim a fotozás, igy néhány éve elhagytam a Windowsos környezetet és MacOS-re váltottam, tehát a Windows 10-et semmilyen szintennnem ismerem.


Szeretnék most érteni a hardverelemekhez, saját kezemmel egy asztali gépet összerakni és a Windows 10, illetve a Linux környezetét megismerni.


Konfigurácioban kérnék ganácsot. i3-as proci, vmilyen àltalatok javasolt alaplappal, 16GB ram, 120 GB SSD a Windowsnak, 500GB ssd az adatoknak.

Van olyan alaplap, amin alapbol van beépitett wifi meg bluetooth? Persze olvasgatok oldalakat, ismerem a google-t, csak kiváncsi vagyok a véleményetekre/gondolataitokra.


Vàlaszotokat elöre is köszönöm!



2019. dec. 1. 08:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Ahh, igen, a keret kb mindegy, csak maga a gép kell. Perifériáim van böven.
2019. dec. 1. 08:43
 2/10 szántóvető ***** válasza:
van olyan alaplap igen..de én amd-t javasoltam volna inkább.3200g procit és pl gigabyte aorus b450i aorus pro wifi lapot.annyi hogy friss bios kell rá.ssd-ből valami gyorsat vegyél.az adata sx 8200 igaz hogy 256 gigás viszont nem drága..a hdd meg mindegy,részletkérdés.tápból se a legolcsóbb kínait vedd ha lehet.be quiet tápot találsz olcsón,már 15e alatt is vannak.abból sem kell semmi extra,ha nem tervezel komolyabb vga-t akkor akár egy 300-as is megteszi.nem mintha a 400-as sokkal drágább lenne,talán valami 10 euro a difi..
2019. dec. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem sok asztali alaplap van, melyben lehet Wi-fi.

[link]

Nem tudom mennyire érdemes csak ezek alapján alaplapot nézni. Megoldható külső USB-s eszközökkel a Wi-fi és Bluetooth is.

2019. dec. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Részemről is inkább egy AMD Ryzen 3 3200G -re építenék.

Ja, meg inkább legyen a windowsnak 240-es ssd. Rájön még egy két program, és egyből kevés lesz a 120.

2019. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is inkább AMD-re építenék, most az az aktuális ajánlott :)

Ja, és inkább ajánlanák egy 1TB-os SSD-t, amit legfeljebb kettépartícionálsz. Így nem sokkal többért, jóval több tárhelyed lesz.


AMD Ryzen 3 3200G

ASRock B450M Pro4

G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000Mhz

Crucial MX500 1TB / Samsung 860 QVO 1TB

be quiet! System Power 9 400W

SilentiumPC Signum SG1


Van alaplap, ami tud Bluetooth-t és WiFi-t is, de az drágább, mint ha bővítőkártyákat vennél.

2019. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Arra vigyázz, hogy az AMD Ryzen GPU-t a Linux kernel modulok (+ mesa, egyéb alacsony szintű könyvtárak) egy éve még rosszul kezelték, hajlamos volt némelyik random lefagyni. Lehet, hogy azóta javították, de nekem meggyűlt vele bajom, és ahogy keresgéltem, kiderült, hogy általános probléma volt. (Gugli: AMD Ryzen GPU freeze)

De ha ez megoldódik/megoldódott (vagy dedikált vieokártya van a gépben), akkor amúgy én is ajánlom a Ryzen procikat Linux disztrókhoz is.

2019. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
** Gugli: AMD Ryzen GPU freeze Linux
2019. dec. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pacsi mindenkinek, köszi a segitséget!


Tesom mondta, hogy a "több OS-es " gépekbe jobb az Intel, viszont teljesitményben meg az AMD a jobb.


Amugy lehet befektetni gépépitésbe? Ugyértem, hogy most épitek egybrutál gépet (na de minek, ha ki se használnám...) és évek mulva eladni....Egy haver javasolta.


Tesom szerint elég a kis konfiguráció is. Nem kell malmoznia a gépnek.

2019. dec. 2. 00:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem túl gyorsan avulnak el a dolgok ahhoz hogy megérje most brutál konfigot venni, jövőre jönnek az új szériás preocesszorok, a mostani új processzorok ára is le fog esni akkor majd stb.
2019. dec. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A PC a lehető legrosszabb anyagi befektetés. Csak úgy éri meg, ha kihasználod, amíg el nem avul. Eladni csak azért lehet érdemes, hogy az árának legalább egy része visszajöjjön.
2019. dec. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!