Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megadta magát a monitor, vagy...

Megadta magát a monitor, vagy a videokártya?

Figyelt kérdés

Bekapcsolás után a monitor 4-5 alkalommal elsötétül, úgy hogy a led is (a monitor bekapcsológombja alatt) kialszik.

Egyszer régen volt már hasonló problémám, akkor az integrált vga volt a hibás, viszont úgy emlékszem, hogy a monitoron a led zöld maradt, illetve akkor nem csak bekapcsolás után jelentkezett. Ma kezdődött, és akkor csinálta eddig, ha valamennyi ideig állt -alvó állapot- a gép előtte (pl 12-kor kapcsoltam be, előtte volt 2 óra szünet, aztán most megint) és úgy tűnik "hideg indítás" után lép fel a probléma.


Megpróbáltam a tv-n is, ott nem volt ilyen. Esetleg ha van ötletetek, örülnék a segítségnek!



2019. dec. 3. 13:53
 1/6 A kérdező kommentje:

Vga: rx550 2gb

Monitor: Hanns G hw191a

2019. dec. 3. 13:57
 2/6 anonim ***** válasza:
Van ezeknek egy ilyen kis adaptere, szerintem az ment tönkre. Próbáld meg más gépre vagy TV-re kötni, hogy kiderüljön az igazság.
2019. dec. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Mármint a monitorra gondolsz adaptert illetően? Olvastam hasonlót, valószínű ez lesz a hiba. Tv-vel semmi baj, megpróbálom a monitort más kártyával is, hogy biztos legyen.

2019. dec. 3. 14:26
 4/6 A kérdező kommentje:

Nos, egyelőre megszűnni látszik a probléma.

Kipróbáltam minden létező kombinációt, amit tudtam, gép kitakarítva, driver frissítve, hidegen tv-vel és monitorral, monitor másik gépen (laptopra 2. monitorként). Semmi nem történt.

Lehet, az egyik kábel nem állt jól, vagy hiányolta a takarítást.

2019. dec. 4. 06:36
 5/6 anonim ***** válasza:
na akkor nincs baj
2019. dec. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
itt a monitornak van baja valószínűleg. Próbáld meg az áram kábelét megigazítani.
2019. dec. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!