Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4K videók laggolnak, miközben...

UltimateGold kérdése:

4K videók laggolnak, miközben a COU és a GPU sincs megterhelve?

Figyelt kérdés

Hali,

Most bővítettem a setupomat( új alaplap(MSI 970), videókártya( RX 570 8GB) és plusz 8GB RAM. Namármost, le játszanék egy egyszerű 4k-s videót, és úgy szaggat mint annak a rendje, miközben a feladatkezelő szerint 20%-os a GPU, és 40%-os a CPU kihasználtsága. Valami tipp, hogy mi okozhatja ezt?


2019. dec. 3. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel próbálod lejátszani? Be van kapcsolva a hardveres gyorsítás? Én a KM playert tudom ajánlani egyébként
2019. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha netről néznéd, elég a sávszélesség?
2019. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Youtube? Milyen internet kapcsolatod van, ha Youtube-ról van szó? 4K-s videókhoz illendő legalább 30MBit/s letöltési sávszélességgel rendelkező kapcsolatot használni.

Ha internet, akkor próbálj meg leszedni egy offline 4K sample videót. Hidd el, nem fog szaggatni, nem szabad szaggatnia egyszerűen. Tudom, nekem RX560-al sem szaggat, pedig 2 évig egy G4400 mellett nyűglődött.

2019. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most így elemezve a dolgokat, azt hiszem a CPU túl meleg. 70-80 C° az kicsit erős ha jól sejtem. Megpróbálom kicsit átvariálni a hűtést.
2019. dec. 3. 16:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Az nem kicsit erős, hanem úgy konkrétan csoda, hogy nem halt még meg az a processzor... Ember, ekkora hőmérséklet-tartomány magas terhelés mellett, tehát pl. gaming vagy munka (renderelés pl) jellemző, nem pedig alap helyzetben :D Megy egyáltalán a hűtés? Itt az a legfőbb kérdés, mert hogy én olyan hűtőről még nem hallottam, ami nem képes 70 fok alatt tartani egy procit, amit semmivel nem terhelsz az is biztos... Áhh hát ez gyilkos hőmérséklet, mihamarabb tegyél ellene valamit. Ez nem javaslat, pusztán a tény, hogy egyszer csak tönkre fog menni így a procid.

Látom, hogy írtad, hogy variálni fogsz, de ne csak variálj. Ez ellen kötelező jelleggel tegyél és kezeld a mostani legfontosabb lépésként!

2019. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A 70 fok terhelés nélkül sok, terhelve tök jó lenne, ez még nem nyírja ki a procit.


Csak amikor elmozdul innen fölfelé még 30-40 fokot...

2019. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Terhelve 80, az még elfogadható?
2019. dec. 3. 22:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért ha az össz használati idő 100%-ában 70-80 fokon ketyeg a proci az nem épp egészséges, sőt. Én inkább nem tapasztalnám meg milyen lehet, hisz folyamatos magas hőmérsékletről beszélünk, nem időszakos.
2019. dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most viszont az az érdekes probléma állt elő, hogy random ugrál az FPS egy 60 és 30 közötti skálán. 60 fölé pedig nem megy sosem függetlenül attól, milyen játékban vagyok, pedig nem állítottam be semmilyen korlátot(gyakran szokott 60 lenni, de 61 még sosem volt)
2019. dec. 3. 22:43
 10/10 A kérdező kommentje:
#8 TBH szinte mindig terhelve van ;)
2019. dec. 3. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!