Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek is nagyon lelassul...

Szerintetek is nagyon lelassult a számítógépek fejlődése?

Figyelt kérdés
Főként a gpu-ra és a cpu-kra értem. Nyilván a forint is gyenge, de ez csak ráadás.
2019. dec. 7. 18:14
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem pedig nem, Ray Tracingben van potenciál és jó kihívás mind a gyártóknak, mind a fejlesztőknek eljuttatni ezt az átlag felhasználókhoz mert attól egyelőre messze vagyunk.

Ami a teljesítményt illeti nem feltétlen az ami javult, inkább az egységnyi fogyasztás változott jelentősen pozitív arányban.

A CPU piac pedig virágzik, legutóbb talán 15 éve volt ilyen dinamikus.Elég csak megnézni mit hozott ki az AMD a ZEN-ből ami megállja a helyét minden szegmensben.

Leginkább szerintem ami lelassult az az újítások készítése, leginkább finomhangolásokat végeznek a gyártók.

2019. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Áhh... Értem. Csak a jéghegy csúcsát látod és ami a víz alatt van azt nem. :) Utána is néztél a témának, vagy csak úgy bedobtad a kérdést a közösbe?
2019. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:

Szerintem nem akárhogy is nézzük.


PL nézzük azt hogy mit tud egy mai videó kártya ami olyan 140-150 ezer FT az RX5700XT 2-3 évvel ezelőtti GTX 1070 hez képest. Átlagosan közel 50% erősebb.


Aztán ott vannak a procik. 3 éve azért a pénzért amiért ma egy 8 mag 16 szálas procit kapsz csak egy 4 mag 8 szálast kaptál max. És ezek csak az asztali procik HEDT kategóriában még durvább a helyzet pár éve a 10 magos Intel core I7 6950X volt a csúcs erre jövő év elején jön a Ryzen Threadripper 3990X 64 mag 128 szállal.


SSD-k ára is eléggé lecsökkent és gyorsabbak is lettek


Idén már 4k 144hz es HDR1000 es, 1440p-s 240hz es vagy 3440x1440 es 200HZ szintén HDR1000 es ultrawide monitorok is kaphatóak. Hol voltak ilyenek 2-3 éve.


És a legjobb hogy míg az Intel kínlódik csak jelenleg a fejlesztésekkel az AMD nél már izzítják jövőre a ZEN3 at ami IPC vel és órajel növekedéssel együtt a pletykák szerint megint akár 15% os teljesítménynövekedést hozhat magonként a már most is elég baszó Zen 2 höz képest.

2019. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:

Nem, a GPU-k fejlődését folyamatosnak látom, pl. hasonlíts össze egy 2015-ös csúcskártyát a maiakkal, hát nem épp elhanyagolható a különbség.


Processzorok terén meg pont az utóbbi 1-2 évben következett be egy nagy ugrás az AMD-nek köszönhetően mind az asztali, mind a professzionális szegmensben.

2019. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

2.: Nekem nem kell utána néznem, én tudom anélkül is, nem te vagyok :)


Tudom milyen gépem volt 2005-ben, és tudom mekkora teljesítmény növekedésem volt 2012-ben, amikor felújítottam. Ha ma újítanák, akkor fele akkora növekedésem sem lenne, mint anno, persze reál értékben. Csak a szart hegyezik már 5 éve, ennyi ideig még sosem kotlottak egy technológián.

2019. dec. 7. 18:45
 6/40 anonim ***** válasza:
82%

Te vagy sokat ittál, vagy alapból vagy ilyen ostoba.

A forint gyengeségének mi az anyád köze van a gpu-k fejlődéséhez ?

Ekkora barmot rég fogtunk itt. 🤣

2019. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
Jó, hogy nem a 90-es éveket hasonlítod össze a mai helyzettel. Azok az idők sosem ismétlődnek meg, mert már jóval közelebb vannak a mérnökök a szilícium végső határához, mint akkor, így minden további fejlesztés nehezebb dió, mint egy lépcsővel korábban. Ennek nyilván megvan a jó oldala is, ma legalább nem szükséges minden fél évben új VGA-t venned, vagy minden évben kukáznod a teljes PC-d.
2019. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
7.: Én is tudom, hogy a mérnökök ugyanúgy dolgoznak, csak egyszerűbben már nehezebb a meló :)
2019. dec. 7. 19:08
 9/40 anonim ***** válasza:
90%

Az utóbbi ~10 évben a 2008-as gazdasági válság és az AMD mint konkurencia gyengélkedése miatt volt egy igen komoly lassulás kb. 2011-2016 között GPU és CPU fronton is, de a CPU front ebből már teljesen kilábalt és többé kevésbé a GPU piac is.


Ha belegondolunk, egy dekádfordulós GTX570 i7-860 párossal párossal az évtized nagyobbik felében egészen korrektül el lehetett lenni, ma viszont már szart se ér, de egy feleannyi idős i7-4770 és GTX970 páros is már azért eléggé mutatja a korát. A proci sokat vérzik a "csak négy mag" miatt és már ahhoz is túl kell hajtani, hogy a mai i3-asok szintjét hozza, a videokártyának pedig a nyers ereje még megvolna, de az új technológiák támogatásának hiánya igen sokat visszafog rajta.

2019. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Inkább csak arról van szó, hogy az okostelefonok megjelenésével áthelyeződött a tömény teljesítményről a hangsúly a hordozhatóság és energiahatékonyság felé. Sokkal több pénzt költünk telefonokra, mint PC-kre, ennek értelmében az ipar arrafelé tart.


[link]


A szuperszámítógépek fejlődésénél is látszik az alsó ábrán, hogy a megjósolt exponenciális fejlődés alá estünk egy kicsit, de azért még rendben vagyunk.


A másik dolog, hogy a szoftverfejlesztők a rengeteg erőforrás miatt kevesebb időt fordítanak a programok optimalizáltságára, és egyre inkább magasabb szintű programozási nyelvekkel és kevésbé hatékony, de annál jobban karbantartható struktúrákkal operálnak, hogy a fejlesztés gördülékenyebb legyen a teljesítmény rovására.

2019. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!