Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pillanatnyi áramszünet után...

Pillanatnyi áramszünet után meghalt a gép? .

Figyelt kérdés

Reggel egy pillanatra elmehetett az áram, a lámpán láttam, aztán mire visszamentem a géphez se kép se hang. Belenézve azt tapasztaltam, hogy az alaplapon lévő led nem világít.

Szétszedtem, kipróbáltam egy másik konfiggal (az előző gépből megmaradt a proci meg a lap), ugyanez volt, semmi reakció, minden jó helyre lett kötve. Továbbra sem ég a led. Nem sípol a bekapcsolásnál, meg konkrétan be sem kapcsol, szóval ha akarna sem tudna...

Nyilván nincs gararncia rá, hogy az állásban nem ment tönkre a régebbi konfig, de naivan bízom benne, hogy csak a táp ment tönkre.



Kérdéseim:

1, Véleményetek szerint, mi romlott el? Vagy mi nem.

2, Ha előfordul viszonylag gyakran (havonta párszor) ilyen pillanatnyi áramszünet, mit érdemes tenni?


Tényleg egy pillanat szokott lenni, csak hát ez azért tönkrevághtta volna előbb is, meg hiába cserélek ki bármit, ha ugyanígy lesz, az is tönkremegy.


Nyilván az áramhálózatot áthúzása lenne az optimális és ez tavaszra tervben is van.


Előre is köszönöm!



2019. dec. 12. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1.

Alaplap, vagy a Táp mehetett tönkre, ha az előző konfig alaplapjával sem megy, akkor valószínűleg a táp.


Ha az áramszünet idejét előre tudod, akkor kapcsold ki, és húzd ki a gépet abban az időben, vagy szünetmentes tápegység (bár nem tudom, hogy ez utóbbi működik-e "ingadozó" áram esetén.)

2019. dec. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Megnézem majd egy másik táppal is valamikor.


Nem, ezek sajnos nem tervezett áramkimaradások, mint pl amikor a szolgáltató karbantartást végez.

Nyáron vihar előtt, mikor a környéken már villámlik, olyankor szokott hasonló lenni, de viharban sosem használom.


Nem akartam hülyeséget kérdezni a szünetmentessel, így nem írtam a kérdésben, de köszönöm az arra vonatkozó választ is! :)

2019. dec. 12. 09:05
 3/11 Shaddark ***** válasza:
100%

99% táp.

Ám.

Van a mai tápokban egy un. vihar-védelem.

Ez azt csinálja, hogy ha ugrál a bemeneti feszültség, (jellemzően viharban) akkor letiltja a tápot.

Ha kihúzod, vársz 5-10 percet, közben "bekapcsolod" majd visszadugod akkor el fog indulni ha ez tiltott le.

2019. dec. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hypno ***** válasza:
100%

Ha a tápot akarod kipróbálni, akkor a következőt csináld:


A 24 pines (vagy 20+4) ATX csatlakozóhoz érkezik a tápból 1 db zöld vezeték. Azt egy pillanatra össze kell kötni bármelyik feketével.

Ha a táp működik, akkor ettől el fog indulni.

2019. dec. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!


Nem hiszem, hogy itt csak egy egyszerű tiltás lenne a baj, szerintem ez most sajnos totálkár; de kipróbáltam, amit írtál.



A 24 pines kábel összekötésnél erre -vagy ilyesmire gondoltál?

https://www.youtube.com/watch?v=ixcWCrYpw3Y

2019. dec. 12. 11:26
 6/11 Shaddark ***** válasza:
100%

"A 24 pines (vagy 20+4) ATX csatlakozóhoz érkezik a tápból 1 db zöld vezeték. Azt egy pillanatra össze kell kötni bármelyik feketével."


Igazából a bekapcsoló gomb pont ezt csinálja :)

2019. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam ezt is(ahogy a videóban volt), semmi nem történt.


Remélem más nem károsodott.

2019. dec. 12. 12:13
 8/11 hypno ***** válasza:
100%
Következő lépés a bármilyen kölcsön táp egy próba erejéig, aztán ha azzal megy, akkor jöhet az új beszerzése.
2019. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 CspCsj ***** válasza:

Gyakran előforduló, rövid áramszünetek ellen ajánlott egy szünetmentes, - a géped maximális fogyasztása alapján érdemes választani.

(ha játék közben van mondjuk áramszünet, akkor egy kis teljesítményű szünetmentessel ugyanúgy kikapcsolhat egy sokat fogyasztó gép)


Ha nincs benne extrém processzor és videokártya, akkor a legolcsóbb 10ezer körüli 600-800VA szünetmentes is elég, mert 5-10 percet biztos elmegy vele. (ha nem játszol, akkor valamivel többet is)

[link]

2019. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél laptopot arra nem nagyon van hatással az áramszünet és néha erősebb is mint 1 asztali pc.
2019. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!