Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nagyon tiszta számítógépet...

SIDLER22 kérdése:

Ha nagyon tiszta számítógépet akarunk akkor érdemes vízzel lemosni?

Figyelt kérdés
Hogyha kisütünk minden kondit és mondjuk egy egész napig hagyjuk utánna száradni az alakatrészeket akkor mennyi az esélye, hogy a "mosás" után nem fog működni?

2019. dec. 14. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A ramot és a procit (LGA-t) le lehet így, az alaplapot VGA-t inkább csak féktisztító sprével. A vinyót, ssd-t még nem próbáltam, de ezeket szerintem nem is fogom.
2019. dec. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát vinyóval meg SSD vel én sem fogok :D

Ha a merevlemezbe bekerül víz az onnan nem nagyon fog kijönni :D

Meg a merevlemez és az SSD nem is koszolódik annyira. Az el van ott magának és kész :D


Amúgy ebben a videóban ( [link] a pali pont egy alaplapot és egy vidikártyát mos le. Egyébként azért mossa le mert OC versenyen volt az alaplap és a kártya is és a folyékony nitrogén miatt be kellett kenni valami cuccal, hogy más ne érjen a liquid aztán azt akarja lemosni a videóban.


(Örülök neki végre, hogy nem valami tudatlan jött ide először, hogy "A víztől tönkremegy ne csináld!" szöveggel :D Hanem valaki olyan aki érti is amiről beszélek)

2019. dec. 14. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Arra nagyon figyelj, hogy süsd ki. Ha meg para, használhatsz desztvizet is (amit klímából gyűjtesz az is jó) vagy a féktisztítót. Annyi, hogy foglalat, kiálló dolgok közelébe kefével ne menjél és legyen meg az egy nap szárítás. Így semminek nem lesz semmi baja. Amúgy milyen dzsuvát akarsz lemosni?
2019. dec. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sima csapvizet véletlenül se használj...nem érné meg szerintem, ki tudja ki tudnád -e szárítani.

Desztivízzel, alkohollal próbálkoznék a helyedben inkább, és amit írtak, féktisztító, különböző elektronikai tisztító folyadékokkal, spray-kel.

Inkább vegyél egy ilyent mint egy komplett új gépet.

2019. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kisütés az gondolom a bekapcsoló pinek összeérintésével történik. Egyébként még semmilyen dzsuvát nem akarok leszedni. Csak érdeklődök a témában. A fickó miután megszárította a lapot vízköves lett. Ő úgy oldotta meg, hogy lemosta a vízkövet contact sprével.
2019. dec. 14. 19:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Le lehet mosni, ha nincs áram, töltés alatt nem történhet semmi probléma a víztől.

Ami gond lehet tisztításkor, az esetleges sérülések arra kell figyelni, nehogy véletlen is valamit letörj, megfeszíts...

A víz annyiból lehet gond, hogy ha nem jól 100% -ig szárad ki, akkor okozhat zárlatot, pl. egy hagyományos kondi esetén.

ÉS! Az oxid réteg, ha vízzel tisztítasz fémet, akkor az oxidálódhat, ami érintkezési gondot okozhat.

2019. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vinném a PC-met az autómosóba hogy gőzborotvával letisztítsam. Gyanúm hogy nem indulna többé...
2019. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak desztillált vízzel szabad mert ez nem okoz zárlatot és nem kell semmit sem rövidre zárni előtte. Én azt csináltam hogy egy lavorba tettem a lebontott alaplapot, bespricceltem konyhai (natúr) mosogatóval és ráöntöttem 2 liter langyos desztvizet (benzinkútnál kapható). A víz alatt áttörölgettem vattapamacsokkal -a CPU hely kivételével mert azt tilos piszkálni intelnél- (Dm-ben kapható) majd leöblítettem tiszta desztvízzel és két kézben tartva lecsapkodtam róla a maradék vizet és felállítva kitettem száradni két napig. Lehet hajszárítóval gyorsítani de csak nagyon óvatosan néha rámelegítettem messziről. Elemet persze ki kell venni előtte mert tönkremegy és az órajel (kvarc) is.
2019. dec. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát az alaplap szerintem elég jól bírja a hőt. Muszáj hőállóra megcsinálni mert az északi meg déli híd azért tud melegedni. Meg még talán a VRM-ek is.
2020. jan. 2. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!