Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális, hogy a memóriám...

LeonScottKennedy kérdése:

Normális, hogy a memóriám ilyen sokat használjon alapjáraton?

Figyelt kérdés

Frissen megépített gépről van szó.

Nem tudom, mennyire fontos a specifikáció, de leírom:

i9-9900K

GTX 1070

16 GB RAM (2x8) FURY DDR4 2666

ROG Strix Z390-F alaplap

Chieftec 1000W Gold 80+


Furcsállom, hogy a RAM ilyen 20-21%-os kihasználtságon fut alapjáraton, amikor szinte semmi nincs elindítva, ha a chrome megy, akkor már 24-25%, mert az elég sokat fogyaszt. Ha pedig egy játék (jelen esetben CoD MW) is megy, akkor már ilyen 50% körüli. Egy kicsit soknak tartom, nem úgy emlékszem, hogy az előző gépemnél is (ahol szintén 16 gb ram volt) ennyire egye a memóriát.

Egyébként Windows 10 Pro-t használok.

Mint a Bios, mint a feladatkezelő látja pedig a 16 GB RAM-ot, de a matek mégsem jön össze a fejemben, mert sehogy nincs az 21% közelében sem az összes folyamat felhasználását összevetve.


2019. dec. 15. 16:57
 1/6 A kérdező kommentje:
A felhasználók fülön kiadja összegezve is. Jelenleg konkrétan csak 1 GB-t használ fel a gép az ehhez tartozó fiókhoz. Na most hogy lesz ez a 16 GB 24%-a, azt én nem tudom.
2019. dec. 15. 17:03
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Abszolút normális. Nekem 32 gigával alapjáraton 2-3 GB-ot eszik meg a Windows. Ez nem befolyásolja a géped teljesítményét, ne aggódj. Mondjuk nekem az a furcsa, hogy i9 9900k-t használasz egy GTX 1070-nel.
2019. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mert a GTX 1070 már egy régebbi hardver, amit az előző gépemből raktam át ebbe. Először csak azokat a hardvereket akartam megvenni, amik szükségesek az új gép megépítéséhez (alaplap, proci, hűtő, ram) plusz egy jobb tápot melléjük.

Most meg már nem akarok jobb kártyát venni, mivel jövő év elején jönnek majd az RTX 3000-res kártyák, azokat már kivárom. Aztán attól függően, éppen hogyan fogok állni pénzügyileg, vagy egy 3070-et, vagy egy 3080-at fogok venni. Illetve addig még én is tervezek 32GB-ra bővíteni.

Jah hiszed vagy sem, pont a válaszod előtt én is arra gondoltam, hogy ja amúgy nyilván a Windows eszi meg a többit, milyen hülye kérdés xD

De azért köszönöm a választ és megerősítést.

2019. dec. 15. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:
A memóriában vannak gyorstárazott adatok is letárolva, ezek tudnak foglalni sok helyet. Ha elkezdene 16GB felé tendálni a memóriahasználat, akkor az op.rendszer ezeket fel fogja szabadítani, úgyhogy nem kell aggódni.
2019. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"A win10 egyetlen jó tulajdonsága, hogy nagyon jól kezeli a ramot. Addig nyújtózik ameddig a takaró ér. Szépen betölti neked a gyakran használt programokat a gyors elérés, működés miatt. Persze csak addig míg van hova, ha 90% közelébe ér kiveszi ami nem kell, tehát nem kell megijedni ha tele a ram. Persze, ha te többet használsz mint ami kell akkor azzal nem tud mit kezdeni, töröl-beolvas tehát belassúl a gép! Ekkor kell ramot venni! És akkor is ha 90% körül van, mert lehet ha több volna oda is pakolna. Az úgynevezett gyorsító programok pont arra jók, hogy lassítsák a rendszerünket, mert kitörölgetik amit a win beírt. A felhasználó örül, hogy jaj de jó 50%-om lett és közben nem érti miért lett lassabb a gép. Hát ezért mert nincs ott ami eddig ott volt."
2019. dec. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vedd ki a gépedből a ram felét ha azt akarod hogy NE használja... ;P
2019. dec. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!