Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan létezhet, hogy egy...

Olyan létezhet, hogy egy rossz Windows beállítás kinyírja a TV-t?

Figyelt kérdés

Ez még tavaly novemberben történt. Én Tv-n használtam a PC-t és éppen Windows 7-et telepítettem, azután a a képernyő felbontást véletlenül valami nem támogatott értékre állítottam, amitől elment a kép és a TV nem kapcsolt be többet.


A szerelő azt mondta, hogy a TV main boardja - alaplapja halt meg és már kapni se lehet hozzá. Okozhatta ezt a Windows beállítás vagy csak véletlen egybeesés lehetett?



2020. jan. 2. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem okozza szoftveres beállítás hardver tönkremenetelét kivéve ha túlzott terhelést okoz, ami itt nem állt fent.
2020. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Ohh dehogynem. Nekem egy korai képcsöves (Eizo) monitoromat tett tönkre így. Lehet hogy valami relé ment tönkre és javítható lett volna de nem foglalkoztam vele.
2020. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régi tévéknél és CRT-monitoroknál ez még létező jelenség volt.

Az utóbbi kb. 20 évben gyártottak már védve vannak ez ellen, egyszerűen nem adnak képet, ha hibás frekvenciával, vagy felbontással akarjuk használni.

Milyen tévé? CRT, LCD vagy plazma? A legtöbb alaplaphibás tévé egyébként megfelelő szakértelemmel és időráfordítással javítható.

2020. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem véletlen egybeesés volt csupán.
2020. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy ez okozta.
2020. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!