Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri most beruházni i7...

Megéri most beruházni i7 9700k-ra?

Figyelt kérdés

Nem tudom "Thread" mennyit számít jelenleg vagy fog számítani jövőben, hogy "csak" 8 van neki (illetve, hogy 2018-as proci, bár gondolom év vége felé jelent meg)


Szerintetek?



2020. jan. 7. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Igen, milyen videokártyát veszel mellé, mert én egy rtx 2080-at minimum ajánlok.
2020. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
*rtx 2070-et.
2020. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amilyen áron van semmiképpen nem éri meg újként olcóbb egy Ryzen 3700 és gyorsabb jóval + 8mag 16 szál de még egy 3600 is jobb amiolyan 65 körül mozog.
2020. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
akkor jó csak ha intel fan vagy
2020. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1# 2070supert tervezek mellé.


2# Youtube játéktesztelős videókban nem éppen az jön ki.


Ott az i7 9700k jelenleg jobb 3700x nél játékban, munkára jobb az amd azt tudom, de főként játékra kell a gép.


Fanboy nem vagyok, viszont félek egyrészt az amd-től a túl nagy rajongás miatt, másrészt intel termékkel eddig nem volt bajom, harmadrészt úgy tudom, hogy többség intelre fejleszt.

2020. jan. 7. 16:21
 6/12 anonim ***** válasza:
a birákák igen ryzen mindenben jobb
2020. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha neked intel processzor kell és mellé megveszed azt a 70-80 ezer pluszba kerülő jobb alaplapot, tápot, hűtést (lehetőleg víz), akkor simán megérheti mert az intelben még mindig jobb a tuning potenciál, mint a ryzennél.


A szál/thread annyi, hogy 1 mag 2 dolgot is tud egyszerre számolni, ez néhány mai játéknál előny, máshol meg nem ezen múlik.


8 magos procik mondjuk játékra kissé túlzás szerintem, akár AMD akár intel, de ha neked van rá kereted, ezt szeretnéd, vedd meg. A csúcskategóriában így is úgy is jót kapsz (hacsak nem régi, elavult dolgot veszel).

2020. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Levegő hűtést tervezek mellé, láttam egy két képet a szétfolyt hűtéssel, inkább nem.


Persze, hogy túlzás, de azért akarok jobbat, hogy időállóbb legyen, és bírjon 4-6 évet (bár lehet ráfázok, ha idén/jövőre amd ellen csinál valami jó/olcsót az intel


Ezen vacillálok, hogy várjak-e vagy ne

2020. jan. 7. 17:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem éri meg. Sokan nem tudják és csak azt nézik a teszteken mik a számok de igenis számít a szálak száma. Egyre több játék használ ki 12 vagy mégtöbb szálat és olyanoktól hallottam akik nap mint nap hardvereket tesztelnek hogy a 9700 proci igényesebb játékoknál nem hoz olyan sima teljesítményt mint a 9900K vagy egy Ryzen 3700X hiába hogy papíron olykor még a 9900K -nál is több FPS-t mutat. A több magtól lesz több FPS viszont a több szál ami tényleges szép, stabil, folytonos játékmenetet tud biztosítani


Tudom néhány embernek ez felfoghatatlan vagy azt hiszik kamu duma és máshol is volt már hogy 9700k tulajtól megkaptam hogy én nagyon nem értek hozzá meg 6 mag felett nem is kell hyperthreading vagy hogy jajj ők 4 mag 4 szálas procival is tök jól elvannak.


Én csak azt mondom ha van egy 120 130 ropid procira most egy 3700X et vennék és rádobnék valami baszó léghűtést.


Idén jön a zen 3 ami elvileg megint egy nagy ugrás lesz így már elég valószínű hogy a 4000 asztali Ryzenek már le fogják nyomni mindenben a mostani 9000 es Inteleket és alaplap csere nélkül lehet majd fejleszteni ha úgy adódik.


Ellenben Intelék idén már megint másik foglalatot fognak alkalmazni a 10000 es sorozathoz ami ráadásul még mindig az 5 éves 14 nanométeren fog jönni.

2020. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi #9

Most így elkezdtem nézni a több összehasonlító videót, de olyat nem találtam, ahol azt írnák, hogy melyik a legalacsonyabb fps szám amd/intel-en stb csak átlag


(átlag videók alapján az 9700k néha jobb játékban mint 9900k, de mondjuk ugye az már nem (csak) arra van)


"alaplap csere nélkül lehet majd fejleszteni ha úgy adódik"

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy mire cserélni kellene akár a x3700-at akár a 9700k-t már lesz más foglalat mindkét oldalon


Meg még az érdekel, több helyen olvastam, hogy 14 nm cpu, az miért gáz/nem jó?

2020. jan. 8. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!