Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raspberry Pi beüzemelése...

Raspberry Pi beüzemelése monitor nélkül Kingston Class8 kártyával lehetséges? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nincs olyan monitor vagy okostv, melyhez csatlakoztatni tudnám. Van egy Kingston Class8 kártyám (nem tudom mennyire allergiás ezekre). Ha nem indul el, azt jelzi valami? (nem tudom van -e hangszóró vagy ha Jack dugót csatlakoztatok csipog -e ha gond van).

Tudom mit kell tenni: boot partíción ssh fájl létrehozása és akkor az ssh daemon automatikusan indul majd (Raspbian segítségével szeretném használni).

Indítást számítva 1 percen belül be kell hogy töltse a rendszert vagy ez több idő?



2020. jan. 8. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
A rendszer az sd kártyáról fut. Nehéz lesz úgy telepíteni és konfigurálni, ha nincs monitorod. Persze telepítés után, ha csak ssh-n keresztül szeretnéd elérni akkor felesleges a monitor
2020. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A telepítéshez kell monitor, utána be lehet kapcsolni a VNC-t és akkor már nem kell monitor.
2020. jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én abban a hitben voltam, hogy ha letöltöm például a következőt: 2019-09-26-raspbian-buster-lite.zip és a benne lévő .img tartalmát dd parancs segítségével kiírom a kártyaolvasóba helyezett Micro-SD kártyára, a boot partíción pedig egy "ssh" nevű fájlt hozok létre, akkor telepített rendszerrel, ssh szervert aktiválva indul a rendszer. Legalábbis a leírás, amit olvastam, erről szólt. Nem úgy gondoltam, hogy a NOOBS segítségével telepítenék. Rosszul tudok valamit ezzel kapcsolatban?
2020. jan. 9. 05:29
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
A képfájl amit a kártyára raksz az mág csak a telepítő. Amikor bepakolod a kártyát és elindítod az rpi-t akkor kezdődik meg a telepítés, a nyelvválastástól, a partícionáláson keresztül a hálózat beállításokon át egészen a felhasználó kezlésig, szóval előbb kell egy monitor
2020. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy velem akkor csoda történt ugyanis kiírtam a képfájlt, a boot partíción létrehoztam az ssh nevű fájlt, első indításkor szépen aktiválta az ssh-t és indult a telepített rendszer... Működik azóta is gond nélkül és nem kellett monitor.
2020. jan. 12. 05:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Gugli: raspberry pi headless install

pl:

[link]

2020. jan. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A letölthető Raspbian Lite image-et írtam ki dd-vel Linux alatt, utána azonnal indult is a rendszer.
2020. jan. 15. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!