Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen 1TB-os SSD-t ajánlanátok?

Milyen 1TB-os SSD-t ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy nagyobb SSD-t, főleg alkalmazások, játékok telepítésére, amiknek nem ártana a gyorsabb betöltés. A rendszerem jelenleg egy szűkös, 5 éves, Samsung 840 EVO 250GB-os SSD-n van (amit lehet, áttennék az új SSD-re majd).


Érdemes esetleg NVMe SSD-ben gondolkodni? Vagy maradjak olcsóbb alternatívák mellett? Árat illetően azért jó lenne 45 ezer alatt maradni.


Alaplap: MSI B450 Tomahawk Max.


A válaszokat előre is köszönöm.



2020. jan. 11. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem annyi a lényeg hogy márkás legyen, ne valami noname.

Pl samsung, kingston, wd ilyesmi.


[link]


Tessék 37-től már van samsung, lehet hogy nem a világ leggyorsabb ssd-je, de azért a mai játékoknak már bőven elég.

2020. jan. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia kedves kérdező!

Ahhoz hogy te szeretnél alkalmazásokat futattani gyorsabban arra nem érdemes 1TB Ssd-t venni.Elmondom neked miért!


1.Pénz kidobás!Ezt azért mondom mert 30 ezer forintért is tudsz venni egy western digitalos Hdd-t ami nagyon gyors az írás/olvasási sebessége.Lehetőleg ha ezt választod akkor Szerver-be valót vegyél és akár 5TB et is vehetsz abból a pénzből.


2.Konfiguráció!:Ez is fontos ám!Bár nem tudom hogy az alaplapodon kivül milyen ram,proceszor van a gépedbe mert ez is számít!Nem mindegy hogy 4Gb ram van benne vagy 8gb.Proceszornál pedig a magok száma.Leginkább a proceszor miatt.Nekem is van egy régi gépem és megnéztem róla egy videót hogy milyen gyors lenne de 35 mp volt a bekapcsolasi ideje szóval ezért nem vettem bele ssd-t.


Remélem kielégitő volt a válaszom!Szakmai tapasztalttal beszélek!

2020. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%

De a kérdés az volt hogy milyen ssd-t vegyen.


Melyik programnak kell 5tb?

2020. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Inkább M.2-est, mondjuk ezt:

[link]

#1.

SATA 3-mast nem vennék, főleg nem ennyiért...

2020. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem az nvme átlag felhasználáshoz már egy picit túlzás..

2020. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mit értesz túlzás alatt?

Egyszerűen most már hozzá lehet jutni viszonylag olcsón, kisebb helyet is foglal, helyette mehet +1 HDD, jelentősen jobb a sebessége is.

Semmi nem szól a SATA3-mas HDD mellett, már az ár sem feltétlen, csak azért lassabbat venni mert az "túl gyors"lenne azért pedig hülyeség, véleményem szerint.

2020. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*SATA 3-mas SSD.(szerk.)
2020. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
SSHD esetleg...?
2020. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

És ha berakod a gépházba akkor mennyit számít a hely foglalás?


De végülis igazad van.

2020. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Valami legolcsóbb SATA csatlakozós SSD is megteszi szerintem. Azért akárhogy is nézem, ha szállítási költséggel és megbízható bolttal számolok, akkor az az SX6000 Pro bőven megvan 45 000Ft is, ami kb. 10 000Ft-al több a már linkelt 860 QVO-nál. Mysoft-tól rendelve a legolcsóbb, 36 900Ft és nincs szállítási költség, mert ingyenes a szállítás náluk.

Akárhogy is kérdező, gyorsan dönts. Idén meg fog vadulni az SSD piac és komoly áremelkedések lesznek, legalábbis az az akár +40% nem épp bíztató...

2020. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!