Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártyának elég a 6 pin?

Videókártyának elég a 6 pin?

Figyelt kérdés
Most vettem egy MSI 360-A pro típusú alaplapot amit egy ASUS R7 250x OC videókártyával használok. Az videókártyán van egy 6pines táp csatlakozó de a régi alaplapommal ellentétben itt a lapon is van egy 6 pines, de a tápomon csak egy ilyen van. A kérdés tehár az lenne, hogy mennyire fontos, higy mindkét csatlakozóban legyen táp? Illetve, hogy melyikbe dugjam inkább azt az egyet? A VGA-ba vagy az alaplapba?

2020. jan. 16. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Az alaplapon nincs 6 pines csatlakozó, úgyhogy nem értem a kérdést.
2020. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a VGA-nak muszály az a táp, különben lehet hogy be se indul rendesen. Az alaplapra már így is több helyen rámegy a 12.
2020. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előzőnek: Megnézted a megadott alaplapot képen? Mert van rajta.
2020. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pedig ott van :D A vga-ra rákötöttem, úgy beindul, csak nem igazán produkálja azt a teljesítményt amit elvárnék tőle és nem vagyok biztos abban, hogy nem ezek miatt a csatlakozók miatt
2020. jan. 16. 16:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, rossz alaplapot néztem, az a csatlakozó ahhoz van, hogy levegye a terhet a 24 pines csatlakozóról, ha 4 videokártyát használsz. Ma már szinte senki nem használ 4 videokártyát, úgyhogy nincs értelme azt használni.
2020. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lapon képeken sem látok 6 pines csatlakozót, nem a 8 pin-re gondolsz, ami a procit táplálja?
2020. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja hát az r7 250x már a megjelenésekor (6 éve) is rossz választás volt, mert már az 6 évvel ezelőtti játékokat se tudta normálisan futtatni, úgyhogy ettől nem is kell többet várni. A mai processzorba integrált videovezérlők és a mobiltelefonokban található grafikus chip is erősebb ennél a kártyánál.
2020. jan. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jajj de, mégis a PCI-E csati fölött. valószínűleg a nagyon nagy fogyasztású kártyáknak van, maga a PCI-E letud adni 75W-ot, és ha a kártyába is megy egy 6pin-es, akkor fixen elég kell legyen, mert max 100-110W-t ehet az a GPU.
2020. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
"Ja hát az r7 250x már a megjelenésekor (6 éve) is rossz választás volt, mert már az 6 évvel ezelőtti játékokat se tudta normálisan futtatni, úgyhogy ettől nem is kell többet várni. A mai processzorba integrált videovezérlők és a mobiltelefonokban található grafikus chip is erősebb ennél a kártyánál." ez előtt egy I5 4690-el használtam és valahogy jobbnak éreztem, de mindegy, nem is ez a lényeg. Köszönöm a válaszokat, én is valami ilyesmire tippeltem csak nem voltam benne biztos. :)
2020. jan. 16. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!