Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pc építés elektronikus hangsze...

Pc építés elektronikus hangszerekhez?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy számítógépet, amiről az eletromos dobom ( Superior Drummer 3)és a midi billentyűzet (valamilyen DAW) szólna (nem egyszerre 🙂 )+ nyilván ezen raknám később össze a sávokat.

-16 GB RAM ( 2x8GB)

-CPU:i7-6800, i7-6700, i7-5820, i7-4770,I7-4790 ilyen javaslatokat olvastam, de nyitott vagyok másra is ha van jobb ár-érték arányú...

- Cooler : Nem kell vízhűtéses, de nagy átmérőjű legyen


-500GB SSD


-USB: Gyors adatátvitelen van a hangsúly, tehát minimum 3.0 !


A hangkártya nem tom mi legyen,valami combos külsőt

javasolnak ilyen tevékenységhez,

amihez tudom csatlakoztatni az említett "hangszereket".

Az a baj, hogy egyáltalán nem értek a számtekhez.


2020. jan. 18. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Hangkártyából olyan kell:

* amin van MIDI-bemenet

* tud 192 kHz mintavételezési frekvenciát 24 bites bitmélységgel

* van hozzá ASIO driver


Minimum ilyesmik körül nzelődnék:

* [link]

* [link]

2020. jan. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok segíteni hogy kb bármelyik AMD Ryzen proci jobb ár érték arányú mint amiket te írtál. Azok eleve 5-6-7 éves processzorok nem sok értelme lenne ezeket venni. Ryzen 5 2600 erősebb is az összesnél és külön hűtőt sem kell venned hozzá. De ha mégis kell egy komolyabb hűtő itt egy jó nagy 140mm-es


[link]

2020. jan. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Másodiknak: Köszi szépen, utána nézek.

Elsőnek: Akkor ebbe kellene a trigger io-t csatlakoztatni, majd ezt a géphez?

Úgy látom, hogy ezen USB2 van. Befolyásolja-e a latency mértékét?

2020. jan. 19. 07:36
 4/6 A kérdező kommentje:

Jut eszembe, olyan alkatrészekre is szívesen fogadok javaslatokat, amik a leírásban nem szerepeltek.

Honnan érdemes beszerezni ilyen cuccokat?

2020. jan. 19. 07:45
 5/6 anonim ***** válasza:

"Elsőnek: Akkor ebbe kellene a trigger io-t csatlakoztatni, majd ezt a géphez?"

A MIDI-vezérlőt a MIDI-Out csatlakozóján (lásd például itt: [link] - valról a 2. csatlakozó) keresztül a hangkártya MIDI-In (lásd például itt: [link] - balról a 3. csatlakozó) csatlakozójával kötöd össze.


"Úgy látom, hogy ezen USB2 van. Befolyásolja-e a latency mértékét?"

Az kevésbé. Egy 192 kHz-es 24 bites sztereó hangsáv másodpercenként 9,2 Mbit adatforgalmat generál - az USB 2.0 High Speed módban 480 Mbit/s adatrátára képes, szóval simán átmegy rajta.


"Honnan érdemes beszerezni ilyen cuccokat?"

Számítástechnikai alkatrészeket számítástechnikai boltból - például Ipon, Pcx,... Sok bolt még gépösszeszerelést is vállal, szóval neked csak össze kell válogatni az alkatrészeket, ők összeszerelik neked, így azzal nem kell vesződnöd.


A hang/stúdiótechnikai cuccokat (hngkártya, MIDI-vezérlő, mikrofonok) meg az ezzel foglalkozó stúdiótechnikai szaküzletből - amit be is linkeltem. Nagyobb a választék, és még szaktanácsot is tudnak adni.


A számítógéppel kapcsolatosan: írd le, hogy kb. mennyit szánnál rá (hangkártya/MIDI-vezérlő nélkül), vannak-e egyéb igényeid (például számítógépes játékkal játszanál-e rajta, ha igen, akkor milyennel; vagy hogy például használnád-e videoszerkesztésre) és az itt jelenlevők tudnak rá konfigurációs javaslatot adni.

2020. jan. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek nem tudom pontosan, hogy mi az az összeg, amit minimum rá kellene szánnom, hogy gördülékenyen használhassam a MIDi billentyűt, villanydobot és a zeneszerkesztőt.

Mondjuk 130-150e. Ft?

Másra nem használnám. (Vagy ha mégis, akkor az majd későbbi fejlesztés kérdése lesz.)

Használt cuccokkal vagy innen-onnan, külföldről rendelhető alkatrészekkel nem érdemes foglalkozni?

2020. jan. 20. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!