Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy laptopom HDD-vel win7...

Van egy laptopom HDD-vel win7 op. Rendszerrel, és ezt szeretném SSD-re és win10-re cserélni, a "Tiszta lappal" programban. Megoldható?

Figyelt kérdés

2020. jan. 21. 08:20
 1/4 anonim válasza:
41%
Megoldható, de macerás, és néhány funkció nem fog működni.(pl.sd kártya olvasó)A Windows 10 új gépekre lett fejlesztve,ezért érdemes új gép vásárlásán gondolkodni.Én 2 évente cserélem a gépet.
2020. jan. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van új laptopom.A régit szeretném kicsit "tuningolni",amit csak netezésre használnék.Csak nem tudom hogyan fogjak neki.
2020. jan. 21. 09:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mikori laptop és vannak-e win 10 re alkalmas driverek kiadva amik normálisan is futnak. Érdemes enne előtte utánajárnod hogy a laptopod az adott felszereltséggel alkalmas-e win 10-re vagy sem. Mondjuk simán feltudnád rá dobni, csak hosszútávú működésnél nem biztos hogy stabil lesz.

Én első körbe nem vennék bele semmi SSD-t meg más egyebet. Hanem tennék egy próbát feldobnám rá a WIn 10 et egy másik partícióra például. Az adatokat mentsd valami külső tárhelyre ha ez megoldható, bár nálam már évek óta alap hogy van egy külső HDD-m ilyen esetekre, régi hibáimból tanulva beruháztam egyre.

Aztán egy másik partíción a laptopodban felteheted a win 10-et és akkor azzal tesztelheted hogy mennyire működik, hogyan van, mint van mennyire stabil, stb... ha úgy azt tapasztalod hogy jó lesz és működik azokkal a programokkal amiket eleve használnál akkor már elgondolkodhatsz egy fejlesztésen pl SSD beépítésén és akkor azon már mehet élesbe a win 10 a tervezett dolgaiddal. De ameddig nem vagy biztos abban hogy teljesen jól működne addig szerintem egy forintot sem lenne érdemes belepumpálni.

Amit az egyik válaszoló írt hogy ő is 2 évente cseréli a gépét ez valamennyire igaz, de attól is függ mire kell az a gép, mert ha valaki játszik is rajta és komoly teljesítmény kell neki, vagy olyan programokat használ akár munkára, akár hobbira, amihez kell egy jó vas akkor igen érdemes 2-3 évente váltani a gépeket, vagy amennyire lehet fejleszteni. Ha csak inkább böngészel a gépen meg pár apróságot futtatsz rajta amik nem igényelnek egy komoly teljesítményt, és eleve a géped stabilan is működik akkor meglehet próbálkozni a win 10-es dologgal.

2020. jan. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dongaben ***** válasza:

Kicsit "macerás", de megoldható.

A jelenlegi HDD-re kell frissítened, és utána "klónozni" az operációs rendszert az új SSD-re. 5-6 éves laptopon általában minden gond nélkül fut a Win 10. Ha régebbi, akkor nézz utána a gyártó honlapján.

2020. jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!