Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet 2 routert használni együtt?

Lehet 2 routert használni együtt?

Figyelt kérdés

Van egy internet kapcsolat. Tp link router és szeretnék az egyik lan kivezetésére szeretnék egy vigor típusú routert csatlakoztatni.

A tp link 192.168.1.1 a vigoré 192.168.0.1...mert azt tudom hogy nem lehet egyforma ez a két értek...Mit kell még beállítani hogy működijön a 2. routren is a net?



2020. jan. 23. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Kettő nem lehet router. Az egyiket switch módba kell használnod.
2020. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
2020. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Az egyik routeren, az "újon" kikapcsolod a dhcp-t, és a lan portjaikat kötöd össze sima ethernet kábellel, a wan portot (általában ebből egy van és más színű mint a többi) békén hagyod, így lesznek plusz ethernet portjaid, vagy wifid akár, lényegében mintha a konnektorba dugnál elosztót.
2020. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sikerült!


LAN WAN összekötésével, működik.

Az első router 192.168.1.1 a másodiké 192.168.1.2 DHCP-t nem kapcsoltam ki csak az ip címét átallítottam 192.168.1.50 állítottam át.

2020. jan. 26. 12:12
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Akkor a lehető legnagyobb baromságot csináltál. Pont az ellenkezőjét annak mint itt javasoltak.

Még ha most működik is, idővel még biztosan okoz majd fejfájásokat. Eleve felesleges egy hálózatban 2 db DHCP szerver. Ráadásul ha a tartományok fedik egymást, könnyen ugyan azt az IP -t oszthatnak ki két különböző klienseknek, attól függ melyik DHCP szervert találják meg. Az eredmény pedig IP cím ütközés lesz. Azáltal pedig hogy mindkét router, router módba megy dupla címfordítás is lesz. Speciális alkalmazások (pl szerverek) számára nehezebb lesz a port átirányítás.

2020. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!