Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ip telefonálni hogy lehet egy...

Ip telefonálni hogy lehet egy analóg telefonnal?

Figyelt kérdés

Van internet 50mb, két routerem van az elsőn jön a net a másik a sip képes (van rajt 2 telefon kivezetés).

Sikerült netet varázsolnom a másodig routerre is már, viszont a hívás nem jön össze...

Mi lehet a probléma?


2020. jan. 24. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg az a probléma, hogy analóg telefonnal nem lehet IP hívást kezdeményezni. Mint az közismert.
2020. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A két router típusa?

Hogyan lettek összekötve? A második router WAN portja csatlakozik az első router LAN portjához?


Regisztrálva vagy VOIP-szolgáltatóhoz?

A tőlük kapott adatokat megadtad a második routerban?

2020. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az egyik 300M Wireless N RouterModel No. TL-WR842N

A másik vigor 2910

A két router lan-lan nál fogva vannak összekötve.


képek a beállításról: [link]

2020. jan. 24. 11:11
 4/9 A kérdező kommentje:
lewis999
2020. jan. 24. 11:11
 5/9 anonim ***** válasza:

A routerbe épített VOIP-kliens az Internetre csatlakozna, de gyanítom nem tud, mivel feltételezem a WAN porton keresztül tenné ezt.


Én azt javasolnám, hogy cseréld fel a két routert: a Vigort tedd meg fő routernek (a LAN-oldali IP-címét állítsd 192.168.1.1-re, kapcsold be benne a DHCP-t és állítsd be az Internetre való csatlakozás), a TP-linket másodlagosnak (a LAN-oldali IP-címét állítsd 192.168.1.2-re, kapcsold ki benne a DHCP-t) - így a LAN-portokon való összekötés is megmaradhat.

2020. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jónak tűnik, csak az a bajom, hogy ez a csere nekem nem megy olyan könnyen. A szolgáltató kell hozzá ha cserélni akarnám, mert nem ismeri fel automatikusan az új routert.
2020. jan. 25. 17:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Az rosszabb helyzet.


Ez esetben:

* a Vigor routerben be kell kapcsolni a DHCP-szervert

* a Vigor router LAN-portjába - a TP-Link router LAN portjából jövő - menő kábelt ki kell húzni

* a Vigor router LAN-oldali IP-címét át kell állítani 192.168.0.1-re (értelem szerűen a DHCP-tartományt is annak megfelelően)

* a TP-Link routerből jövő kábelt át kell dugni a Vigor router LAN-portjából a WAN portjába

2020. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt olvastam feljebb, hogy csak lan lan esetén működik a dolog...tp-link lan vigor wan esetén nincs netem a vigoron :(

Először úgy próbáltam de nem működött így összekapcsolva...én nem értem hogy miért nem, de tapasztaltam és ezt olvastam is...

2020. jan. 25. 17:40
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül sikerült megcsinálnom!


[link]

2020. jan. 25. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!