Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ez a gép belépő játékra...

Milyen ez a gép belépő játékra? Változtatnátok rajta?

Figyelt kérdés

Játékra lenne, Full HD közepes-magas beállításokra, fps-re.

200 ezer a keret rá.


Asrock B450M HDV R4.0

AMD Ryzen 5 2600X

Kingston 2x8GB DDR4 2666MHz HyperX Predator CL13

Asus RX580 8GB GDDR5 ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING

Kingston 120GB SA400S37/120G SSD

Western Digital 1TB SATA3 64MB

FSP 500W HEXA+

Akyga AK11BK



2020. jan. 25. 22:00
 1/9 meszike91 ***** válasza:

Legalább 240 gigás ssd-t vennék, pár ezer forint csak a különbség, jobban megéri.


Meg én azért vennék egy normálisabb házat is egy ilyen konfighoz.

2020. jan. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
120 gb ssd is bőven elég rendszernek. De ja. A jelenlegi árak mellett 240-es jobban megéri.
2020. jan. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

120 gigás ssd elég nudli, 240 GB-osat nézz, hidd el, meg fogja érni, mikor a windows bekopog egy 20 gigás patch csomaggal.


A 2600X akkor éri meg, ha komolyabb tuningot tervezel, ezt a tápot és lapot elnézve ilyen nem lesz (vagy levakarhatod majd az alaplapról a maradványait), nyugodtan elég a 2600-as is (pont az a pár ezer különbség elég az SSD-re).


RAMból ha találsz, akkor inkább 3000MHz-eset (vagy 3200-ast) vegyél, az a kevés is számít neki.

2020. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sima Hexa+ elég megbízhatatlan, helyette legalább egy Hexa 85+ legyen.

Alaplapból érdemes hűtőbordás vrm-mel ellátott típust venni.

Házat már írták előttem, bár gondolom ez kényszermegoldás, mert jobb nem fér a keretbe. Azért egy Zalman S2 vagy S3 jobb volna picivel, és még mindig 10 ezer alatt marad az áruk.

2020. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem érzem a 120 gigás ssd-t nudlinak. Rendszer és gyakorta használt programokkal együtt szabad hely 54 gb. Bár ez is felhasználó függő dolog. Persze ha ma vennék az árak miatt a nagyobb jobban megéri.
2020. jan. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 meszike91 ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 00:49


Azért jobb jövőállóra tervezni. Vannak játékok amik szeretik ha ssd-n vannak. Ilyen pl a pubg ami 30 giga azaz a szabad hely felét egymaga lefoglalná a 120-as ssd-n. Nyilván meg lehet lenni 120-ason is, de de szerintem 2020-ban már jobb ha minimum 240-est vesz az ember. Már csak a jobb ár érték arány miatt is.

2020. jan. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze ez igaz. Pubg és egyéb hasonló járékoknak jobb ssd-n lenni. Nálam 120 gb rendszer, 1 tb ssd játék. Az összes többi cucc (filmek, meló, képek, egyebek hdd-n). Én pusztán csak a rendszerre és a hozzá tarzozó meghajtóknak és egyéb programokra írtam, hogy 120 gb bőven jó.
2020. jan. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

SSD-ből elég 120GB is. Én LoL-t telepítettem anno 120-as SSD-mre csak, meg úgy minden egyes programot ami fent volt a gépen, de így is volt fixen 70GB szabad helyem. Ebből egy-egy Creators update képes volt lecsippenteni egészen 20-30GB körüli szabad helyig ez tény és való, de ha nem tapasztalsz hibát a frissítéssel ugyan meddig tart törölni a rendszer backup-ot és a fenmaradt frissítési fájlokat? Semeddig. Bár tény, hogy az SSD most jó árban van, 240 és 120GB között relatív nincs különbség, ha SATA3-asról van szó. Most éri még meg SSD-re beruházni, szóval ha kell, akkor gyorsan vedd meg, mert áremelkedés várható. 240-est neki, később drágább lesz.

Én RAM-ból legalább 3000MHz-est nézelődnék. Találni jó árban ekkora órajelű modulokat is simán.

A gépház meg bizonyos szintig egyéni preferencia, de mikor már az alapvető funkcionalitás kérdéses, akkor már nem feltétlen. Én tutira csak alsó tápos gépházat néznék, mert ott kényelmesebben elférsz, nem lóg bele a képbe a táp. Jobb is kábelmenedzsment szempontjából is, nem lóg bele semmi az összképbe.

A többi akár még jó is lehet, a tápról meg már írtak neked, szóval azt felesleges ecsetelnem.

2020. jan. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2020. jan. 26. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!