Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik nyomtató a jobb? 1....

Melyik nyomtató a jobb? 1. Brother DCP-T510W 2. Canon Pixma G3411 Melyiknek milyen előnye és hátránya van? (Gyártói oldalakat már végigolvastam)

Figyelt kérdés
Olyan emberek válaszait várom elsősorban akik a fenti gépek közül használják valamelyiket.

2020. jan. 25. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Apámnak Canon nyomtatója van, igaz nem pont ilyen, 100e-s volt 2-3 éve, a mai napig szív vele, ugyanis a nyomtató imádja elfelejteni a wi-fi és egyéb nem direkt beállításokat és kb minden héten kézileg kell állítgatni meg a varázslóját futtatni, mire hajlandó működni (kábellel van rádugva a routerre, akárcsak a gép és így nem megy...). Lehet azóta ezen változtattak a fizikai felépítésnél, de hogy szoftveresen ez nem javítható (mert mindig a legújabb driverek, programok vannak leszedve), az is biztos.


Brotherből inkább lézeres éri meg, ahhoz lehet utángyártott tonert is venni, a tintasugaras kicsit gagyi, ha tintasugarast akarsz, akkor HP a legjobb, cserébe drága az eredeti toner, viszont azt te is fel tudod tölteni, de léteznek külső tintatárolós verziók is, aminél elég a literes tintát megvenni, ha tényleg annyira sokat nyomtatsz.


Ha csak ez a kettő lehetséges és mindenképp tintasugaras kell, akkor Canon. Ha nem feltétlenül kell színes, akkor fekete-fehérre vannak 25-30 ezerért lézeres Brother nyomtatók, amik tökéletesek, a toner is olcsó bele.

2020. jan. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Brother lézer tényleg jó.. nekem is az van és olcsó hozzá az utángyártott toner amivel semmi gond.
2020. jan. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de fényképek nyomtatása miatt kell a tinta sugaras nyomtató.

A gyártói oldalak szerint utánna néztem az eredeti patronoknak, ami nagyjából azonos 2-300 Ft-os különbséget jelentene a két nyomtató között. A teljes szett vásárlása esetén ez 7-10000 Ft között lenne forgalmazóktól függően. A korábban használt Hp nyomtatóba 12-15000 Ft volt és kb. 300 db 10x15-ős képet tudtam vele nyomtatni ami szerintem drága, de most, hogy tönkrement a nyomtató fej (javítható,de nem éri meg) cserélném le másra.

2020. jan. 26. 07:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyen mennyiségben nyomtatsz képeket, nem értem mért vacakolsz vele saját tintasugaras nyomtatóval.


300 kép 10000 ftért az 34 ft/db.. + nyomtató ára + papír...

Ennyiért kinyomtatják neked.

Ez csak az első találat, gondolom rengeteg ilyen hely van:

[link]

10x15 200db felett 34 ft/db


Második találatnál 28 ft/db, 100 db+ esetén...

2020. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Márint az ilyen mennyiséget úgy értem, hogy elég sok ahhoz, hogy otthon szívjon vele az ember, elég sokáig nyomtatja ahhoz, hogy talán megérje elugrani és átvenni a képeket egy boltba.

De mégsem olyan sok, hogy nagyon profi gépet vegyen az ember amivel több százezer képet kinyomtathat...

2020. jan. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Microbit a harmadik helyett ototdik
2020. jan. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!