Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot érdemes venni...

Dancsahan kérdése:

Milyen laptopot érdemes venni építőmérnök szakra (BME) jelentkezőnek?

Figyelt kérdés

Jövőre a BME-n tervezem folytatni tanulányaimat építőmérnök szakon. Esedékes lenne egy laptop vásárlás, mert csak egy asztali pc-m van és az is eléggé öreg már ,szegény.:)

Mit tanácsoltok milyen lapost válasszak?

A keret 300 ezer forint lenne, de inkább 270-280 ezer.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!:) 18/F



2020. jan. 29. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Mivel mindig anyáznak privátban, ha nem Apple terméket ajánlok, így csak azt írhatom, hogy:


Tegyél hozzá, és vegyél egy Apple terméket!

2020. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na akkor első hozzászóló ellentábora megérkezett! (Amgy imádom a macbookokat;))

Használt üzletit vegyél, mégpedig dellt. Nekem e7450 van, és most is imádom, de akkor már valami komolyabbat néznék az biztos. Viszont jó lenne tudni, hogy milyen programokat használnál, és azok mit zabálnak egy gépben, sok ram kéne, vagy bika processzor, esetleg ezek mellé egy dedikált vga is? Fontos-e hogy nagyon könnyen hordozhasd, vagy az is jó ha utazótáskában el van havi egyszer haza aztán vissza egyetemre? Írj privátban és szívesen segítek keresni.

Viszont én azok tán hogy ilyen jó áron látok ilyen jó üzleti laptopokat újat nem tudok ajánlani.

2020. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazából az a lényeg, hogy az autocad újabb verzió fussanak akadás nélkül, valamint mondjuk egy axis. Sztem 240-250 ért bőven kapsz ilyen gépet. Már csak azon gondolkoznék el, hogy a mérnök szakok közül az építőmérnök mennyire szerencsés választás. Mert sztem nem az.
2020. jan. 31. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerinted miért nem szerencsés? És milyen mérnök szak lenne az szerinted?:)
2020. febr. 2. 09:43
 5/6 anonim ***** válasza:

-Nézd meg a felvin a végzés utáni statisztikai fizetéseket.


Felvi.hu, az adott szak szakleírása, a végzés utáni kilátások fül, majd ott a statisztika szerinti fizetést.


Építész/építőmérnöki eléggé le van maradva mondjuk egy gépész, villamos, mechatrós vagy infós mérnökétől.


-De érdemes a mennyitkereselponthu oldalon is megnézni a különböző iparágakban lévő beszámolókat. Hasznosak.



-Én három év után váltottam pályát és levelezőn gépésznek készülök.


Egyéb negatív dolgok az alacsonyabb fizetés mellett: Tervezés még ennél is gyatrábban fizet. A helyszíni munkát (kivitelezést) fizetik meg kicsit jobban. De ott meg 10-12 órázás megy (elég szabálytalanul, pihenőidők betartása nélkül) ami elveszi sajnos az ember összes szabadidejét.


Más mérnöki szakon végzett ismerőseim meg jobb pénzért ledolgozzák a heti 40 órát. Én meg 60-at mondjuk alsó hangon. Cserébe az építőipari cégek 90 % százaléka meg még csak be sem jelent rendesen. Meg nagy divat még most is az uram-bátyám viszony.

Én nagyon nem ajánlom. Vannak ennél versenyképesebb meg letisztultabb iparágak is.



Persze egyetemi felvis nyíltnapokon anno ezekről nem volt szó. :)

2020. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen!:)
2020. febr. 2. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!