Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az hogy egy èv alatt 10%-ot...

Az hogy egy èv alatt 10%-ot csökkent az SSD-m kondíciója ès újonan is már 98%-on volt normális dolog?

Figyelt kérdés

2018 decemberèben vettem egy 120GB-os Kingston A400 SSD-t. Amire a hdd sentinel mikor feltettem rá a rendszert is már 98%-ot írt majd ez mostanra további 10%-ot esett.


261 nap 15 óra üzemidővel ès 9,26 TB írt adatmennyisèggel.



2020. febr. 1. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Volt olyan iroda is, ahol 30 darab közül 10 romlott el kb egy év után, szóval mentsd le a fontos adataid róla.

Nekem is ilyan van, remélem az enyém azért tovább fogja bírni.

Nekem néhány nap után lett 99 %os a kondíciója.

2020. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én 850 Evo-m most van 97%-on, 567nap és 16TB után. Szerintem nem normális hogy a tiednek ennyire csökken a kondíciója. Biztonsági mentést javasolnék én is, illetve utánanézni annak, hogy mennyi garancia van az eszközre, illetve hogy mennyi írott adatra érvényes az. (Általában a gyártók megadnak x TB adatmennyiséget, hogyha valami baj van vele, akkor annak az elérése előtt még lehet élni a garanciáztatás lehetőségével, utána viszont már nem.)
2020. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kingstonnal nekem is ez a tapasztalatom, de a hdsentinel eleve felhívja rá a figyelmet, hogy ssd-nél mást jelent a kondíció:


"Másrészt mint ismeretes, az SSD memóriacellái csak korlátozott számú írást viselnek el. A legtöbb SSD-nél van egy általános érték, ami meghatározza, hogy mennyire vannak a cellák elhasználódva. A Hard Disk Sentinel (hacsak nincs más hiba), a szöveges értékelésben is erre hivatkozik, mint általános, a kondíciót megatározó értékre."


[link]


Én azt mondom töltsd le a Kingston saját szoftverét és nézd meg mit ír:


[link]

2020. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!