Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Grafikus kártyával kapcsolatos...

Grafikus kártyával kapcsolatos (szőke) kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb.2 éve vettem egy laptopot (Acer aspire A515-41G-F8KM). Lefuttattam egy userbenchmark-os tesztet,és a grafikus kártyánál csak az "AMD Radeon R7" látszódott...de nem pont a "AMD Radeon Rx540"-nek kellett volna ott lennie? A játékok nem futnak valami jól rajta,nem lehet,hogy valami el lett rontva,és nem vált át az RX540-re? A beállításoknál látom,hogy van egy R7-elsődleges,és egy RX540-Engedélyezve.


Valaki meg tudná nekem mondani,hogy hogy működik ez az egész? Légyszi ne kövezzetek meg,elég analfabéta vagyok a témában...


2020. febr. 5. 19:54
 1/3 MGéza ***** válasza:

Elvileg a Radeon driver felületén hozzá tudod rendelni az egyes alkalmazásokhoz hogy mikor mit használjon. AMD segédlet hogyan állítsd be:

[link]

2020. febr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Megnéztem a GPU használatot egy játék közben,és tényleg nem vált át a másikra.

Keresgéltem a Radeon beállításoknál,csak az a baj,hogy nincsen olyan menüpontom hogy "Switchable graphics",csak helyette két külön (Hardware1 Hardware2) fülem van,és nincsenek meg ezek az alkalmazások külön külön.

2020. febr. 6. 15:27
 3/3 MGéza ***** válasza:
Lehet hogy nálad nem a teljes randeon driver van letöltve, hanem csak egy kompakt verzió, amiből hiányoznak ezek a funkciók. Töltsd le a teljes verziót az AMD webhelyéről és telepítsd.
2020. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!