Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi linken található...

Az alábbi linken található laptopot vásárolom meg. Kicsit kevés a 4gb ram, szeretnék bele még 4-et. Elméletileg bővíthető 12 gb-ig, gondolom nem kell kivenni és 8-at belerakni? Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

[link]


A helyszínen 10-15 ezerért raknák bele, úgy hogy nem árulnak ramot, így nekem kéne ugyanúgy vinni. Ahogy látom nem olyan bonyolult kicserélni netes videók alapján.

Csak tudnátok abban segíteni, hogy nehogy kompatiblitási problémák legyenek? DDR4-es 2400 MHZ-es a ram. Kell még valami mást figyelni? A márkájának ugyanolyannak kell lennie, vagy az nem számít?

Tudnátok esetleg linkelni egy jó áron lévőt, ami megfelelő lenne a bővítéshez?

Lehet érdemes lenne 8 gb-ost választani, talán nincs olyan nagy árkülönbég, és akkor 8 helyett 12 gb-om lenne. Szeretek sok lapot megnyitni chrome-ban.:)



2020. febr. 7. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a fő probléma, hogy ha te akarod bele rakni, mivel nem szerelőnyílásos, ezért kompletten az alját le kell bontani, ugrik a garancia.

Ha veszel bele, a frekvencia, meg a késleltetés ami számít, más nem nagyon.

Vehetsz 8 gigásat is bele, azt te érzed, hogy kihasználnád e.

2020. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ohh ezt nem tudtam, hogy azzal veszik a garancia. A lenovonal azt írták, hogy ki lehet cserélni garanciavesztés nélkül a memóriát, ha nem kell hozzá speciális szerszám. De lehet csak általánosságban írták. Na mindegy, majd még rákérdezek náluk.


És a késleltetés-e ebben a gépben lévőnek mennyi lehet, azt nem találom sehol?

Mert a ramoknál látom ki van írva, áltlaában 15 vagy 17 a cl, gondolom az a késleltetés, de a gépben lévőnek hol tudom megnézni?


Köszi!

2020. febr. 7. 13:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább akkor kérdezz rá. Nekem DELL laptopnál volt úgy, hogy nagyobb SSD-t akartam bele, válaszként azt kaptam, hogy ha van az alján szerelő nyílás, akkor cserélhetem, ha nincs, akkor viszont a házilagos szerelés garanciavesztéssel jár

A mostani késleltetését a modul gyártójának weboldalán megtalálod a pontos típus ismeretében. Ha nem tudod, hogy milyen modul van benne, akkor az Aida64-el meg tudod nézni

2020. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Illetve arra figyelj van e szabad hely benne. Meg hogy fel kell e a slotokat tolteni vagy eleg 1 db.


Pl:

Ha most 2x2 GB van benne es nincs tobb hely sajna a 4GB ot ki kell dobni belole.


Ha pedig a leiras azt irja hogy a 2 slotbol mindkettot fel kell tolteni akkor 1 db 8 GB os modul keves, 2x4GB kell bele.


Akkor van a legnagyobb mazlid ha a gepben 2 slot van es most csak egy 4GB os modul van benne. Ezes etben a meglevohoz hasonlot (frekv es CL) vegyel es csak tedd az uresbe.


Amugy kiserletezni is lehet. Mert neha a gyari soecifikaciotol eltero memoria konfigok is remekul mukodnek. A gep nem fog tonkre menni max nem indul.


Ird meg milyen gep. Es most milyen modul(ok) van benne. Es akkor konkretan tudunk segiteni.

2021. nov. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!