Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet e baja és/vagy rövidülhe...

Lehet e baja és/vagy rövidülhet e az élettartama a külső HDD-nek áramszünet esetén? (bővebben lásd alább)

Figyelt kérdés
Tegnap 2x is volt áramszünet, miközben a vadonatúj külső HDD-ről néztem fullHD-s filmet a TV-men... Nyilván így nem tudtam rendesen leállítani és USB-ről biztonságosan leválasztani sem (2x)... Ezen a héten vettem ezt a HDD-t nem kevés pénzért, az előző már teljesen elromlott, éppen ezért vagyok különösen bosszús emiatt... Azóta is megy, működik, de nem tudom esetleg az élettartamát nem rövidítheti e az áramszünet... Valamint sajnos továbbra is előfordulhatnak ilyen áramszünetek a jövőben, mert ilyen "szuper" az áramszolgáltatás itt errefelé... :-( Ezért arra is kíváncsi lennék, hogy további esetleges áramszünetektől lehet e baja illetve rövidülhet e az élettartama...

2020. febr. 9. 13:20
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Ha nem írás közben áll le, akkor nem valószínű, hogy sérülés éri. Tehát ha csak nézel róla valamit, simán lehet áramszünet bármikor.


Számolja ugyan az indulásokat, mert az terheli le a legjobban, de régen amikor még nem volt APM, akkor is működtek HDD-k.


X forgási sebesség alatt automatikusan visszaesik parkoló pozícióba a fej, ahol sérülést már nem tud okozni, mert nem adatterület.


A HDD-nek leginkább a mozgatás számít, illetve hosszú használat után ha addig fekve volt használva, továbbra is úgy célszerű és nem függőlegesen a csapágykopások és egyéb hasonló okok miatt.


Szóval amíg nem számítógépre van rádugva, ami a háttérben menteget, töredezettség-mentesít, hanem csak TV-ra, ami csak olvas, bármikor kikapcsolható.

2020. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

OK, köszönöm a választ (és egyben a megnyugtatást)!

A számítógépen van szünetmentes, szóval ELVILEG írás közben nem állhat le, hacsak nem fingik ki előbb-utóbb a szünetmentes táp is éppen akkor, de ekkora balszerencsém csak nem lesz már... :-S

2020. febr. 9. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha HD Sentinel szerint nincs gond (nincs szektorhiba, vagy egyéb figyelmeztetés), akkor nem sérült semmi. Szóval ja, érdemes azért a HD Sentinel-el néha-néha ránézni a tárolóra, hogy mi a helyzet.
2020. febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!