Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ajánlanátok VR szemüveget...

Ajánlanátok VR szemüveget PC-re? Melyik a "legolcsóbb", amelyiket már ajánlanátok? Milyen vas kell hozzá?

Figyelt kérdés

Konfigom

i5-6600

16 GB DDR4 (dual)

1660 Ti


Köszönöm!


2020. febr. 10. 14:40
 1/7 Shaddark ***** válasza:

Ez eléggé attól függ mire használnád.

Van ami játékokhoz ideális, van amelyik "utazós", filmnézéshez, netezéshez akár utazás közben.


Meg elég sok mindentől függ, szerintem - mivel nem olcsóak ezek az eszközök - érdemes utána olvasni melyik milyen, mit tud és mire használható leginkább.


[link]

2020. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shaddark ***** válasza:
"Összefoglaló kinyitása"
2020. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megnézem, köszi. Elfelejtettem írni, h játékra kellene
2020. febr. 10. 15:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Régen nagyon optimalizálatlanok voltak a VR játékok. Emlékszem egy atomerőmű szintű PC egy 1080 11GB-al szerelve is igen rendesen összefosta magát egyes játékok alatt.

Hogy azóta ez a helyzet mennyiben változott, nem tudom.

2020. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor van minek utánanéznem. Erről az otpimalizálatlanságról már hallottam. Esetleg érdemesebb olyant venni, amire csinálnak játékot?
2020. febr. 10. 16:05
 6/7 Shaddark ***** válasza:

Mindegy mit vásárolsz, ha játékra veszed akkor a pc fogja kezelni a játékot nem az eszköz.

Pontosabban nem mindegy de nem a teljesítmény a lényeg hanem az ár / minőségi élmény.

Teljesítményben a géped számít, ha lassú, akadozik... azt kell fejleszteni.


- Optimizálatlanságról én sehol nem hallottam még. Inkább az lehetett hogy amikor a monitorokban még ritka volt mint a fehér holló a 4K és 5K, akkor ezek az eszközök már ilyen felbontáson tolták és hát 4K-ban azért elég brutál gép kell egy szép grafikájú játékhoz.

Mióta már monitorokban is van ekkora felbontás a játék fejlesztők is figyelembe veszik és úgy írják a programokat.


Steamen nézd meg milyen játékoknak van vr támogatása, sajnos nincs túl sok, itt 3662-t talált össz vissz :( . Mondjuk én csak skyrim-et meg hasonló szerepjáték szerűeket tolok, ezek elmennek egy közepes gépen is 4K-ban. - Bár ki mit tart közepes gépnek :)


Vannak direkt vr és un. vr támogatott játékok, a különbség hogy a támogatottnak van sima verziója is a vr-nek pedig nincs.


Érdemes lehet még azt végig gondolni, hogy valamelyikhez sok hely kell és ki kell alakítani (vagy legalábbis érdemes) egy érzékelőkkel ellátott területet, amit nem érdemes naponta kirakni és szétszedni, kényelmesebb ha van állandó helyük. Van amelyiket gyorsan, 1 perc alatt össze lehet rakni van amelyik jóval tovább tart, ezeket érdemes állandósítani. Mondjuk minél több érzékelő annál jobb játék élmény...

2020. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. febr. 13. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!