Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt a videókárt...

Tánczos patrik kérdése:

Miért csinálja ezt a videókártyám?

Figyelt kérdés

Szaisztok,


Idén összetettem egy új gépet még az ősz elején.

Egy AsRock Z390 pro4-es alaplapban egy i7-9700k-val és egy Evga GQ850-es táppal. Hétfőn sikerült beszerezzem a videókártyát ami egy Gigabyte Rtx 2080 Super lett.

Betettem a gépbe, csináltam egy rendszer újratelepítést, majd feltettem a videókártyához a drivert. Éjszaka folyamán ment egy két letöltés. Majd másnap első beindítás után egy 10 perc elteltével beszínesedett a monditor Apró színes pöttyök , villódzik és éppenséggel amilyen színekben sikerül. Ezt követően vagy újraindul a gép vagy magához tér és megy tovább szépen. Ezután leszedtem az msi kombusztor 4-et amin teszteltem a kártyát , elsőre 58 fokig felment majd hírtelen újra kezdődött a probléma és ujraindúlt a gép. Megpróbáltam újra a tesztet utána pedig negyed órát a a legnehezebb teszten simán bírta. Végig pörgettem az estét az új coddal, akkor sem volt probléma. Ma indítottam el a gépet és rá 10 perccal kb. ismét jelentkezett a színesedés majd ujraindulás. ezúttal láttam kékhalált is .

[link]


Ekkor újraindult, és a videókártya driver nem működött , elállítódott a felbontás is. Letöröltem a drivert majd leszedtem egy régebbit. Ezzel jelenleg gyakrabban jelentkezik a probléma. Jelen esetben az R6-ot próbáltam elindítani de a meccs betöltésénél rögtön előjött

[link]


Valamint még annyi h mikor ez történik a kártyán nem ugrik fel a hőmérséklet és semmi más , minden megy szépen elvileg.


Esetleg járt már más is így ? Tudnátok segíteni mi lehet a probléma? A válaszokat előre is köszönöm :)

Ha esetleg valamilyen adat még hiányzik mondjátok nyugodtan.



2020. febr. 13. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Rtx kártyáknál ez a hiba elég gyakori volt megjelenésükkor

akkor memoria hiba miatt csinálta ezt volt akinek az is elég volt ha visszavitt a gyári memória órajelből egy kicsit

Volt akinek 1-2 nap másoknál meg hónapokig nem jött elő ez a hiba

Szerintem gariztatás lesz a vége

2020. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen erről olvastam de arra gondoltam ez a Super szériánál már nem fordul elő.
2020. febr. 13. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:

2080-am van megjelenés óta és nem találkoztam ilyen hibával.

Itt szerintem a vga hibás, vidd vissza és cserélni fogjàk mert ez nem fog megjavulni magától az biztos.

2020. febr. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, holnap visszaviszem :)!
2020. febr. 16. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!