Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik hazai cégek foglalkozna...

Melyik hazai cégek foglalkoznak kimondottan az informatika hardveres részével?

Figyelt kérdés
Villampsmérnöknek szeretnék tanulni ősztől, de inkább infós irányba vinném el, érdekel a programozás is, viszont nem tudom hol, milyen munkakőrökben, szakterületeken lehet kereslet infós érdeklődésű villamosmérnökre. MSC-ben nem gondolkodom egyelőre, inkább otthoni önképzés felé tendálok.

2020. febr. 14. 06:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pl. a miénk. De mi főleg ipari automatikákkal (alapvetően PLC, kisebbrészt mikrokontrollerek, egyedi célhardverek) foglalkozunk. Ehhez ma már a klasszikus villamosmérnöki feladatokon kívül elég sok programozás tartozik (de itt is főleg hardver közeli). Nyilván ahogy terjed az IoT nyitni kell afelé is. De használunk sokszor folyamatmegjelenítő rendszereket (szép néven SCADA), itt avn már minden adatbázistól kezdve mindenféle szépség. Egyébként nehéz erre a területre szakembert találni, főleg fiatalt, mert nem divatos. Ma divatosabb a C# .net JAVA stb. irányba mennek sokan. Az ilyen hardver közeli dolgokkal nem szeretnek foglalkozni, nem olyan látványos mint leprogramozni egy weblapot, egy webshopot stb. Meg sok esetben amit látok a hozzánk jelentkező gyakornokok esetén, hogy nincs meg hozzá a megfelelő alap tudás és türelem. Sok esetben a netes és egyéb oktató anyagok is ellene mennek annak amire több esetben szükség van. Pl. ma "ördögtől való" a kód optimalizálás, mert sokáig tart, meg nem lesz átlátható a kód stb. Szintén divatos az objektum orientált programozás (tényleg tök jó az esetek 99,9%-ban, de itt most a 0,1%-ról beszélünk, bár ha az eladott darabszámot nézzük akkor lehet, hogy meglepő eredmények jönnek ki).


Egyszer részt vettem egy fejlesztésben egy külföldi cégnek fejlesztettünk egy háztartási gép vezérlőbe szoftvert, majd közölték, hogy X mikrokontrollerbe kell beleférnie de jobb lenne ha annak is a 3 USD centtel olcsóbb változatába sikerülne betenni a kódot, mert ha eladnak ebből néhány év alatt 500 000 darabot világszerte akkor az pont 15 000 USD árkülönbség, ha a fejlesztés különbsége megvan 1 000 USD-ből akkor a cégnél van 14 0000 USD haszna (de még akkor is megéri ha a fejlsztő +2000 USD-t kap a kisebb kódért). Ezeken a területeken sokszor így számolnak. Hogy milyen lett a kód ami végül befért a kisebb mikrokontrollerbe azt inkább hagyjuk, de működik. Nem szép, nem beszédes, egy jobb programozás zárthelyin 2-nél jobb jegyet nem kapnánk rá, ha féléves projektmunkának adnánk be szerintem másnapra az egyetem 1km-es környezetéből is kitiltanának minket, de a feladatnak megfelel, működik...

2020. febr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó volt #1. Tetszett a válaszod. Hát igen, az infós dolgok népszerűbbek, de szerintem ennek a vége az lesz, hogy arányaiban(!) lejjebbmennek a bérek. És feljebb a hardverközeliek.


Szintén kevésbé népszerű téma az FPGA programozás, javaslom nézz utána kérdező, ez egy "leírom a harvert szoftverrel" jellegű terület. Nem is C-ben, hanem ún harverleíró nyelven (hardware describtion language). Mondanom sem kell az emberek 99%-nak elveszik tőle a kedvét digiten, de még szakirányon is.


Kérdező, nem tudom mit értesz pontosan " infós érdeklődésű villamosmérnök" alatt, mert az infó és a villany határterületek. Ami kimondottan nem infó az a villamosenergetika, a többi területen vegyesen dolgoznak infósok, villamos-, sőt néha még gépészmérnökök is. A diploma önmagában nem dönti el (IT-n belül) hova mehetsz. Én is dolgoztam olyan helyen, ahol a mentorom egy infós volt, mégis PLC programozást csinált, amit villamos, gépész, mechatronika szakokon oktatnak. Illetve gyártósortervezéssel is, ami meg pláne messze van a gráfoktól meg a php-tól. :D

2020. márc. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!