Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv.2,5-ös, IDE-s winyót...

Üdv.2,5-ös, IDE-s winyót (Samsung mp0402H) szeretnék pc-be beépíteni. Milyen módon tudom ezt megtenni? Mármint milyen kábelre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

2020. febr. 14. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha IDE-s a HDD bármilyen meglepő is IDE kábel fog kelleni. Ugyanolyan módon tudod megtenni mint bármilyen más IDE-s HDD-vel.
2020. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De tápot honnan kap? Mivel táp bemenete nincs!
2020. febr. 14. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De van táp bemenete bizony. vagy veszel átalakítot amit manapság kétlem hogy árulnak vagy összebarkácsolod magadnak. A HDD-nek alapvetőan standard IDE csatlakozója van csak +ban ki van egészítve 4 pinnel ez a táp :D ha elég vékony az IDE kábeled csatija akkor rá tudod dugni ++ kell egy 4 pines csatlakozás a tápnak. Bocsi csak hírtelen csak az IDE -részre asszociáltam azért mondtam hogy ugyanúgy kell mint a többit :)
2020. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Korszerű gépekbe folyamatos használatra nem ajánlott beépíteni, egyrészt nincs IDE csatlakozójuk, másrészt lassítják is.

Inkább USB -s átalakítóval használd.

2020. febr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenkinek ment a zöld!
2020. febr. 14. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:

- eBay-en lehet venni olcsón Pata-Sata átalakítót

- tápodon van molex dugó: 1db hdd-be, 1db az átalakítóba

- sata kábelt használhatsz ezután

- Viszont a sata mód nem lehet ahci mert azt a pata nem kezeli, át kell állni IDE/raid módra.


Vagy Pata-usb átalakítóval használod. Ott nem számít az ata mód.

2020. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem akarsz sokáig várni az ebay-ról rendelt cuccra, itthon is lehet kapni pár helyen.


Én is használtam annak idején míg minden adatot lementettem a régi ide merevlemezeimről. Nekem bevált.


[link]

2020. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld mindenkinek!
2020. febr. 15. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!