Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire gyakori az, hogy az...

Mennyire gyakori az, hogy az alaplapi gombelem lemerül?

Figyelt kérdés
Csak mert egy ideje ezen gondolkozok, és frusztrál egy kicsit.

2020. febr. 15. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Az elem élettartama 5-6 év. De ma már ez csak akkor ketyeg, ha a gép ki van húzva a konnektorból. Az atx tápok kikapcsolt állapotban is táplálják az alaplapot, így az elem csak áramkimaradáskor kell. Persze az elem a természeténél fogva ilyenkor is merül, de napi használatban lévő, szinte állandóan áram alatt lévő gépben az élettartam 20-25 év.
2020. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fukapapa27 ***** válasza:
Szóval ha a géped majd mindennap be van kapcsolva akkor mondhatni, hogy ha valamilyen okból fogva szerintem nem lesz rá példa, hogy cserélned fog kelleni míg a gépedet használni fogod!
2020. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24\7 megy a gépem, ritkán marad nálam hosszú ideig alaplap(3+ évig mondjuk) de 5-6 évnél tovább egyik elem sem bírta. A 20-25 év teória ahogy van marhaság, ma nincs az az elem ami 7-8 évvel a gyártás után még tudna bármilyen töltést tartani. Az hogy milyen gyorsan merül függ az elem típusától és a közegi hőmérséklettől(~hidegben, de 0 fok felett sokkal lassabban merül mint 30+ fokban, mínuszokban megint más a helyzet).
2020. febr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 erre itt és most rácáfolok. Egy 2008-ban vett, napi használatban lévő gépemben, amit egy időben használat után áramtalanítottam, most már nem, nem volt cserélve és megy mint a kisangyal. A kedvedért most kivettem és rámértem, 1,59 V-ot mértem rajta, azaz már a végét járja, de még tartja a beállításokat. Direkt áramtalanítottam is, semmi sem veszett el.
2020. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még nem találták fel a nem lemerülő elemet.. ;)
2020. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Detto. Őskövület socket775 lapjaim voltak (2 is), azok mindig tartottak minden beállítást, nem dobták el a dátumot áramtalanítás után sem.

Ha úgy nézzük, hogy 3-4 év élettartam legalább várható ezektől az elemektől, akkor már kijelenthető, hogy nem gyakori a lemerülésük. Amúgy meg használd ameddig csak tudod, ha meg úgy tapasztalod hogy merül, akkor pedig csere. Ilyen egyszerű.

2020. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 15. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!