Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Benne lehet hagyni a telefon...

Benne lehet hagyni a telefon töltőjét az usb portban, mikor nem tölti a telót? Több lenn

Figyelt kérdés
2 darab töltő kábel van jelenleg a PC-ben, az egyik az okostelefoné, a másik a wireless headset-é, és jelenleg nem töltöm egyiket sem, tehát nincs a végükön semmi, lehet ebből probléma? így is "tölt" vmit? több áramot fogyaszt így? vagy nem történik semmi? igy hagyhatom?

2020. febr. 16. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz, nem fogyaszt többet mivel nincs fogyasztó csatlakoztatva.

Hagyd úgy.

2020. febr. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
100%

Úgy képzeld el a dolgot, mintha egy hosszabbító lenne. A gépen belüli vezetékek meghosszabbítása.


Ha nincs fogyasztó rájuk kötve, akkor nem is fogyasztanak semmit.

2020. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Viszont a kábel így folyamatosan feszültség alatt van, áramot kap ugyebár. Nem vagyok egy nagy tudós, de ha valami használatban van, az gyorsabban amortizálódik, mint ami nincs. Tulajdonképpen a kábelek nincsenek használatban, de igazából mégis használja őket a gép, mivel feszültség alatt tartja azokat. Valami elenyésző (!!!) mértékben tuti csökkenti ez az élettartamát a kábeleknek, de ja, alapvetően nem lesz belőle baj.

Kivéve, ha valami miatt megsül a gép (mondjuk villámlás, random túlfeszültség). Nálam egyszer az internet kábel pattant szét egy nagyon viharos idő után, meg volt égve és a fő burkolat egy az egyben lejött róla, így láttam a belső pici kábeleket. Jó, de nem is csoda, a Router-ek nem voltak lekötve az áramról, és az amiből a kérdéses kábel lett elvezetve úgy szétbarmolódott, hogy mikor megráztam zörgött és hullott ki belőle a sok megégett darabka :D

2020. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
utolsÓ: remélem is hogy csak elenyésző mértékben csökkenti az élettartamát, mert akk inkább kihuzom őket, nem lenne nagy munka, csakhát ugye a kényelem nagy úr :D
2020. febr. 16. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak kukacoskodtam picit :D Biztosan alig mérhető jelenségről beszélünk.
2020. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ki be húzgálással nagyobb elhasználódás éri, mintha bedugva hagyod.
2020. febr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!