Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 80cm átmérőjű led tévé után...

80cm átmérőjű led tévé után egy 109cm átmérőjűre váltás érezhetően nagyobb érzést ad?

Figyelt kérdés
Továbbá az érdekelne még , hogy egy 124 cm átmérőjű full hd lcd tévénél jobbnak számít egy 4K-s viszont 101cm átmérőjű tévé?
2020. febr. 16. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Persze hogy nagyobb, ez nem is kérdés.

A 4k-s tv, az szép és jó, csak Magyarországon nem igazán van 4K-ba sugárzó TV csatorna. Jó esetben is max FullHD-ban nyomják.

ha netes 4k-s tartalmat akarsz rajta nézni, akkor megérheti, de ezt csak te tudhatod.

2020. febr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Igen. Unkatesóm történetéből kiindulva. Ugyanis nem rég vett TV -t, mert elromlott a képcsöves TV -je. De ragaszkodott a 82 cm -es legyen, mert nagyobb nem fér el a polcon. Én már akkor mondtam neki vegyen nagyobbat, mert nem sokkal drágábbak. Inkább rendezze át a szobát, vegyen TV polcot pár ezerért. Nem hallgatott rám.

Nekem 109 cm-es van, mikor nálam jár és az enyémet nézi, mindig mondja hogy de jó, neki is ilyet kellett venni. Mert már kevéséi az övét.


Egyébként egyszer ha nagyobbat veszel kisebbet már nem nagyon lehet megszokni. :)


Ami a felbontásokat illeti szerintem az már túl van kissé hype -olva. A 4K -nak csak akkor van értelme szerintem, ha 1-2 m -ről nézed a TV -t. Ideális távolságból már semmi különbséget nem lehet észrevenni FHD és UDH(4K) között. Még akkor se, ha felbontásának megfelelő tartalmat nézel.

Nekem pl FHD -van, de mindig csak 720P -be szedem le a filmet. Mert semmi különbséget nem veszek észre 1080p és 720p között. Nem úgy mint 480p és 720p között, mert ott óriásit.

Persze nyilván minden függ attól is, milyen jó az ember szeme.

2020. febr. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagy változás volt mikor a 103cm-est lecseréltem egy 163cm-es re.
2020. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hypno ***** válasza:

Menj el egy boltba és nézd meg egymás mellett a kettőt a saját szemeddel.

A 4K meg inkább a jövő mint a jelen. Feltéve, hogy a szolgáltatók hajlandóak natív 4K tartalmakat nagy számban készíteni.

2020. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Avagy már a múlt. 8K is létezik, csak egyszerűen a tartalommegosztók nem képesek lépést tartani. Nálunk ez különösen igaz, ahol összeteszed a két kezed, ha HD csatornákat is kapsz, nem hogy FullHD-t (pedig az már tényleg nagyon alap).

Persze, hogy észre fogod venni. Lehet, hogy már nem annyira, mert egy eleve nem pici méretről ugrasz, és nem is akkorát, de én tuti észre venném.

A 4K jobb mindenképp. Tartalom nincsen csak rá. Vagyis van, ha filmezel otthon, akkor nagy élmény tud lenni a látványorgiás filmek megnézése 4K-ban. Mostanság annyira nem, de amúgy szoktam nézni itthon filmet 4K-ban. Mondjuk nem szeretem, mert sokáig tart leszedni (egy film 50GB legalább, gl 1MB/s letöltési sebességgel).

2020. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!