Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Első konzolnak használt Xbox...

Első konzolnak használt Xbox 360 vagy PS3 rossz ötlet?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy túl sokat fogok játszani, és az ára sem utolsó szempont.
2020. febr. 16. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek már nagyon régiek, a játszható játékok pedig mai szemmel már eléggé rondácskák.

Xbox One és PS4 is fillérekért van már, mert már lassan jön az új generáció idén év végén (PS5, meg Xbox valami).

Játék nélkül már 50-60 ezerért is ki lehet fogni ezeket a konzolokat, használtan meg még olcsóbbak. Nem is magára a konzolra fogsz sokat költeni akárhogyan is döntesz, hanem a játékokra.

2020. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha van rá elég játék ami érdekel hajrá, a régi játékok semmivel sem lettek rosszabbak attól hogy vannak újabbak.

#1 Ha a grafika érdekel vegyél pc t, az első egy-másfél év után minden ótvarul néz ki konzolon pc hez képest.

2020. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha van rá elég játék ami érdekel hajrá, a régi játékok semmivel sem lettek rosszabbak attól hogy vannak újabbak.


#1 Ha a grafika érdekel vegyél pc t, az első egy-másfél év után minden ótvarul néz ki konzolon pc hez képest."


Ha valaki nem játszik túl sokat (mint a kérdező) akkor szerintem ne 10+ éves játékokra szórja az idejét. Nem a grafika a minden, én is játszottam 30 éves játékokkal, de azért aki nem vallja be, hogy igen is fontos szempont, az magának is hazudik.

Az átlagos PC (ami nem kerül 2 havi átlagkeresetbe) pedig nagyjából most kezdte el látványosan lelépni a konzolt, jön is az új generáció.

Véleményem szerint egy casual gamernek nagyon rossz választás egy már megszűnt konzol. Ez inkább nosztalgiázásra lenne jó.

2020. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

xbox one\ps4 2012 es középkategóriás hardverrel egyezett meg, a felújított változatok meg 2016 os középkategóriás hardverrel. Nem most kezdte el megelőzni a pc, már megjelenésekor elavult minden konzol pc hez képest(mert kapaszkodj meg, nem varázslat ami a dobozban van, amd gpu kerül konzolba meg pc be is, ahhoz hogy ne 400 ezerbe kerüljön a konzol muszáj lejjebb adni az igényekből). Viszonyításképp, a desktop megfelelője az xbox one x gpu jának az rx580, 50 ezer körül indul újan ma, 2016 ban jött ki mint középkategória(és 2013 as r9 290 szintjét hozta, ami akkor volt felső kategória - és akkor sem volt a leggyorsabb). Gyakorlatilag egy 2013 as, erős pc szintjét hozza egy mai konzol. Proci tekintetében még ennél is rosszabb a helyzet.

Drágább egy gyorsabb pc, ezt senki sem vitatja, de ennek az az egyszerű oka hogy állva hagyja a konzolokat, ha meg az az érv egy konzol mellett hogy szebbek rajta a játékok akkor nem konzolt kell venned hanem pc t. Továbbra is azt mondom ha konzol, akkor kizárólag azt kell nézni hogy melyiken van több olyan játék ami érdekel, mást úgyse csinálsz rajta. Ki nem szarja le hogy szebb, ha 20 helyett 5 játék van rá amit érdemes is játszani.

2020. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor úgy kérdezem, hogy ismertek-e olyan játékot, ami miatt megérné konzolt venni. Amúgy PC-hez érdemes gamepadot venni, vagy mindig jobb az egér?
2020. febr. 16. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy ezek a konzolok gyakorlatilag közép kategóriás PC-k, csak hát ugye ezekre direktben lehet fejleszteni játékot, lehet rá rendesen optimalizálni. Ha olcsón akarsz játszani (és a torrent nem játszik), akkor neked konzol kell.

Azzal egyetértek, hogy olyat kell venni, amire több olyan játék van ami neked tetszik, de ha a kérdezőnek konkrétabb elképzelései vannak, akkor szerintem írta volna és nem a kettő konkurens gyártó egyel ezelőtti konzoljait hozná szóba.

A grafikán rugózást viszont nem értem. Szerinted nagyobb gap van egy mostani ÁTLAG PC és egy mostani konzol grafikája között, mint egy PS3 és PS4 között? Mert szerintem egy lapon sem lehet emlegetni őket.


https://www.youtube.com/watch?v=ZOjq5DhGA-w

https://www.youtube.com/watch?v=-XYOSZI2pAY


Most csak kerestem kettő random mindkét konzolra megjelent játékot. Bár ez nem is ad igazi összehasonlítást, hiszen ezek részben mindkét generációra készültek. De akkor mondjuk egy God of War: az egyik a PS3-mas verzió, a másik a PS4-es.

https://www.youtube.com/watch?v=FJIJX5ktlL0

https://www.youtube.com/watch?v=6LOD-pwJY6E

2020. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!