Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez mitől történhetett egyidőbe...

Ez mitől történhetett egyidőben a monitorommal és az egeremmel?

Figyelt kérdés
pontosan egyidőben a monitorban egy pixelsor vagy hogymondjam feketefehér kiskockákra szineződött át, mintha pixelhibás lenne, és ugyanekkor a windows ki írta alul hogy ismeretlen usb eszköz, és eltünt a kurzor, a monitor hiba kb fél másodpercig volt, az egér amikor eltünt, kb 2-3 másodpercre rá ki írta windows hogy usb eszközt felismerte vagy vmi ilyesmi és minden ment tovább a maga rendjén, na most.. az egér ügyben utánna olvastam és elvileg ha már kezdeget elromolni/gyengülni az egér akkor tud ilyet csinálni... nekem egy trust gxt 25 egerem van, kb 5-6 éves, a monitorom egy 900p-s samsung syncmaster 2043 ez kb 9-10 éves monitor, még a régi gépemmel adták együtt, de ez a monitor kb havonta 1x csinál olyat is hogy saját magától kikapcsol 2másodpercre, és visszakapcsolja magát, ennek is utánnaolvastam, elvileg ha már kezd haldokolni/gyengülni akkor csinálhat ilyet a monitor, akkor van mitől félnem? valami vírus csinálhatja ezt a gépemen? vagy csak simán annyi mint amit előbb is leírtam? mert ha csak annyi hogy kezdegetnek meghalni az egerem és a monitorom is azzal semmi gáz mert potompénzért veszek újat, csak azért volt ez érdekes mert hirtelen pakk egyidőben történt mind a kettő o_O videókártyám az egy gigabyte gtx 750 ti 2-3 éves kártya, ennek tuti hogy semmi baja sincsen, nem is igazán van kihasználva mert nagyon ritkán játszok akkor is csak régebbi klasszikusokkal, proci intel core i5 6500, ez sincs túlhajtva soha, szerintem az alkatrészekkel nemigen van gond, nemszoktam járkálni/letölteni olyan dolgokat amik vírusosak lehetnének, nemhiszem hogy vírusos lenne a gépem, szerintem csak simán annyi hogy az egér is és a monitor is néha rájukjön az hogy "na megakarok halni mert túl öreg vagyok" és akkor ki be kapcsolnak stb, szerintetek?
2020. febr. 17. 01:41
 1/3 anonim ***** válasza:

"a monitorban egy pixelsor vagy hogymondjam feketefehér kiskockákra szineződött át, mintha pixelhibás lenne"

Nálam ilyen után csúnya rendszerfagyás állt be párszor. Megkockáztatom, hogy op.rendszer vagy alaplap hiba.

2020. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
alaplapnak nemhiszem hogy gondja lenne :D de kitudja nemvagyok számítógépszerelő, nem értek annyira nagyon hozzá :D +lehetőség, nvidia inspectorban bevolt állítva a vidikártya driverja hogy minden esetben használjon vsync-et mindenhez, és 60fps korlátot, ez egy régi játék normális működéséhez kelletett még kb fél éve(alien vs predator 2) azóta ezek a beállítások így maradtak, de most eszembe jutott hogy nehogy ez is baszarintson valamit vele inkább átállítottam az összes ilyet gyári beállításra, vissza defaultra, azóta néztem neten hogy random ledobálja a gép az egeret mi lehet a gond, olvastam hogy windowsban energiagazdálkodásnál az egérre rákell kattolni és át kell állítani hogy ne tudja kikapcsolni az usb eszközt energiagazdálkodás végett, na ezt is beállítottam.. remélem mostmár nem lesz semmi gond, egyébként egyáltalán nem zavaró, körülbelül kéthavonta 1x, max havi 1x történik valami ilyesmi hogy ki-be kapcsol a monitor stb, teljesen tűrhető, majd idővel úgyis lecserélem :D addig meg végülis... teljesen jól működnek a dolgok, jah meg annyit még megemlítés képpen :D de én úgy vagyok a videókártyával hogy vagy működik, vagy nem xD na hát az enyém működik, 1x kb 1 éve játszottam a grid autosportal és kb 5perc játék után iszonyat mód elkezdedd laggolni a game, 3-4 fps.. másik játékkal is kipróbálom ott is egy idő után.. mondom wtf?? gyanakodtam már mindenre.. de végülis kiderült a hiba zsiga :D ugyebár aznap takarítottam ki a gépemet, porszívóval proci hűtűborda, vidikártya hűtőborda között por kiszívása stb stb, aztán valahogyan.. nemtudom hogy hogyan de valamiért nem pörgött a videókártya ventillátora, emiatt lehetett 95 fok körüli hőmérsékleten amikor a megsülés elkerülése végett szabályozta le magát 3 fps-re :D, de annyival megoldódott a hiba hogy ujjal picit megmozgattam a ventillátort és elindult.. azóta is hiba nélkül működik a venti is meg a videókártya is, semmi baja nemlett :D
2020. febr. 17. 12:36
 3/3 A kérdező kommentje:
ja meg annyi, hogy szerintem op rendszerrel(eredeti win10pro 64bit) nincsen gond, sosem volt semmivel sem "beszennyezve".. szerintem a monitor lesz a ludas, meg az egér, mert amikor régebben nagy hifi hangfalakat felraktam az asztalra, monitortól kb 5centire, akkor kb naponta 2-3x is történt ilyesmi furcsaság a monitorral, persze ugye az lcd monitornál nem csinál olyat a nagy árnyékolatlan mágnes hogy összehúzza a képet mint régebbi monitoroknál, de viszont egy alapjáraton is 10éves, öregedő, haldokló monitornál okozhat ilyesmit(szerintem)... azóta amióta nincsenek az asztalon a nagy árnyékolatlan hangfalak azóta meg "visszacsökkent" a megakarok halni jelenség 2havonta 1x-re
2020. febr. 17. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!