Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szaggat a hang bármilyen...

Mindennevfoglalt9999 kérdése:

Miért szaggat a hang bármilyen hanglejátszás közben Bluetooth-os hangszórón?

Figyelt kérdés

Korábban nem volt soha ilyen gond. Most új gép, WIN 10-zel, és nagyon idegesítő, hogy 20-30 másodpercenként a sony srs-xb32 hangszórón megakad a hang egy pillanatra.

Mi lehet az oka, hogyan lehetne kijavítani? Újraindítást, és le-fel csatlakozást próbáltam.



2020. febr. 17. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a wifit. A wifi és a bluetooth azonos sávon megy, zavarják egymást.
2020. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De hogy lesz akkor netem?:)

Vagy utána visszakapcsolhatom?

De az az érdekes, hogy soha nem volt ilyen más eszközöknél. Vagy lehet pont ez a gép azonos frekvencián kommunikál?

Nem lehet valahogy a frekvenciát állítani?

2020. febr. 17. 22:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Azonos a sáv. Én azt javaslom, párosítsd a bluetooth-t, kezd el lejátszani valamit, majd indítsd újra a routeredet, a normálisabbak azonnal elkezdenek keresni indításkor és ha talál fennakadást az adott sávban (más eszköz is használja), akkor frekvenciát vált (nem kereken 2.4GHz lesz, hanem csak 2.398 GHz pl).


[link]

2020. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Uhh, köszi a segítséget, sztem jó lett, legalábbis az elmúlt 1 percben nem szaggatott. Király vagy.:)

Akkor gondolom majd a holnap megérkező wireless billentyűzet/egér kombónál is figyelni kell erre, mert az is 2.4 ghz-en működik a leírás alapján.

2020. febr. 17. 22:25
 5/12 A kérdező kommentje:
Elkiabáltam, mégis szaggat továbbra is.:S
2020. febr. 17. 22:26
 6/12 A kérdező kommentje:
De mikor másik gépre volt csatlakoztatva, vagy akár telefonokra, tabletre, soha nem volt még ilyen probléma. Már letöröltem az eszközöket, és a windows újrainstallalta hozzá a drivereket is. Ezt találtam még lehetséges megoldásnak. De így se jó.
2020. febr. 17. 22:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez sajnos ilyen. A 2.4 GHz-es tartomány nyílt frekvencia digitális eszközök kommunikációjához. Az kommunikál rajta ami csak akar, ha jól tudom annyi kikötés van, hogy maximum 100 mW adóteljesítmény lehet. Két wifi adó felismeri egymást és vagy arrébb mennek, vagy nem vágnak egymás szavába, elosztják egymás között a sávot. A bluetooth is így működik, sőt, az folyamatosan ugrál, ha van szabad sáv. A wifi és a bluetooth viszont már nem érzékeli egymást, egymás szavába fognak vágni, úgy képzeld el, hogy egyszerre beszél két ember egy szobában teljes hangerőn. A hallgatótól (vevőtől) függ, hogy mennyit ért ebből. Többé-kevésbé megértik ilyenkor is a nekik szóló adást, van amelyik jobban, van amelyik kevésbé. Nálad a bluetooth hangszóró a gyenge láncszem, vagy a bluetooth adó "halkabban beszél" a wifinél, ezért akadozik, mert nem érti teljesen a beszédet. De a wifi is simán akadozhatna, ha olyanok a körülmények. Azzal, hogy még több 2.4 GHz-es eszközt viszel egy helyte, csak tovább rontod a helyzetet, mert akkor már három, vagy négy eszköz fog egyszerre beszélni. Ezt csak úgy tudod kiküszöbölni, hogy vagy a hangszórót, vagy a gépet kábellel kötöd be.
2020. febr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ja értem. Akkor mégse olyan egyszerű ez a nagy kábelmentesítés.:)

A feleségemnek is ugyanolyan típusú wireless bill/egere van. Úgyhogy akkor lehet tényleg necces lesz.

Láttam már 5 ghz-es billentyűzeteket is, akkor az ebből a szempontból biztos jobb lett volna, hogy más frekvencián kommunikál. De miért nem lehet ezt állítani, vagy miért nem minden máson, ha ennyire kevés eltérés is elég lenne, ahogy egyik korábbi hozzászólásodban írtad?

Miért erőltetik ennyire a 2.4 Ghz-et?

2020. febr. 17. 23:26
 9/12 A kérdező kommentje:

De akkor, mivel a többi eszköznél ez nem fordul elő, még a 10 éves előző laptopomnál se, akkor csak az új gép lehet a hibás. Az új gépnek nem lenne megfelelő a bluetooh-a?

De hogy lehet a 10 éves gépnek jobb?

2020. febr. 17. 23:32
 10/12 A kérdező kommentje:

Most összekötöttem a hangalat a géppel, így tényleg tökéletesen szól. Csak így a vezeték nélküli hangfal "kicsit" elveszíti a funkcióját.:)


A wifit nem lehet más frekvenciára állítani kézzel?

2020. febr. 17. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!