Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bátyám öreg gépe mire lenne...

Bátyám öreg gépe mire lenne nekem jó? Mire használható ez a gép? 17/f

Figyelt kérdés

Ő vett új gépet magának, ez a gép le lett véve a pincébe, fél éve ott van. Adatai a pc-nek:


Core i5-4460

12 GB DDR3 memória (1x8GB; 1x4GB)

500GB WD Blue SSD + valami régi 250 gigás HDD

Motherboard: ASRock H81M-HDS

Grafikus kártyát ő már eladta belőle, de azt mondja integráltal is mennie kéne...



Megérné ezzel a géppel foglalkoznom? Mit kéne újítani benne? Esetleg egy új ssd?


Ő azt mondta voltak ilyen random fagyások meg akadások ezen a gépen, újratelepítés sem oldotta meg, de olyan volt hogy pl görgetett facebookon és egyszer csak kicsit hangosabban felpörgött a proci hűtő, pár másodpercig akadozva ment aztán megint rendesen...



2020. febr. 18. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Ez netezni több mint elég, új SSD meg felesleges bele míg ez működik. Ha játszani is akarsz, akkor viszont nem ártana bele egy i7-4770(K), és egy VGA. Meg egy 1TB-os HDD, hogy legyen min tárolni a dolgokat.
2020. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alaplapi szabályzóáramkör túl primitív, ezért melegszik. Melegszik, de nincs rajta hűtőborda, ezért throttlingol. Ettől függetlenül egy ilyennel jó pénzt lehet csinálni hardveraprón, de nem érdemes megtartani, mert nagyon idiótán összerakott konfig.
2020. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok nagy játékos, ha meg játszani akarok akkor meg szokta engedni, hogy az ő konzolján játsszak.


Nekem csak netezésre, filmezésre, torrentezésre kéne, a mostani gépem nagyon gyenge már. Ő azt mondja az ssd sem túl régi benne, max 2 éves lehet....

2020. febr. 18. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem öreg gép.

Ha nem kell, kb. 40 körül el tudod adni.

2020. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 meszike91 ***** válasza:
100%

Szerintem a ram összeállítás is okozhatott fagyásokat, de ez csak tipp. Lehet a négy gigás modul nélkül nem volna ez a baj.


Amúgy a proci most is jó, egyszerűbb játékok is mennének, ha lenne vga.

2020. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

gyári hűtő 1500Ft


[link]

2020. febr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!