Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kell nekem BIOS frissítés?

Kell nekem BIOS frissítés?

Figyelt kérdés
Teljesen stabilan működő gépem van, ASUS X370-Pro alaplappal. Hat verzióval ezelőtti a BIOS rajta. Csak ráakadtam a témára, és elkezdtem gondolkodni rajta, hogy rá kell-e raknom a legújabb BIOS-t. Néhányszor csináltam már korábban frissítést, akkor nem volt gond. Csak nem szívesen kísértem a sorsot, hogy belefutok valami hibába.
2020. febr. 21. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs gond, akkor felesleges.
2020. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kö-ösz!
2020. febr. 21. 23:48
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Ezeket nyugodtan telepítheted többnyire hardveres hibajavítások és társaik. Olyasmi, mint a biztonsagi frissites windowson. Sokat nem oszt nem szoroz, de nem art telepiteni
2020. febr. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs kockázat, hogy szarabb lesz a gép?
2020. febr. 22. 00:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindig van kockázat, hogy szarabb lesz a gép. Minden ami változást okoz, okozhat hibákat is, ez igaz a rendszer/programfrissítésektől kezdve a BIOS frissítésig mindenre. A különbség épp csak annyi, hogy egy balul elsült program frissítésnél van mód a helyreállításra, míg rosszul sikeredett BIOS frissítésnél nem feltétlen. Attól függ ugyebár, hogy a gyártó felszerelte-e B tervvel a lapot (pl. dualBIOS, vagy bármi).

Én épp ezért azt mondom, hogy amíg nem merül fel a jelenlegi verzióval kompatibilitási probléma, illetve nincs olyan újonnan behozott funkció, ami neked kell, addig nem érdemes BIOS-t frissíteni. Nem szerves része a gép használatának, vagyis hát nem olyan értelemben, hogy azzal lépsz interakcióba elsősorban, ámbár mégis nélkülözhetetlen, mert nélküle lenne egy jó árú papírnehezéked. Ha most minden jó, akkor ne frissíts, jó marad az úgy is. Figyeld a patch notes-okat, hátha találsz valami számodra hasznos funkciót.

2020. febr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
amíg nincs gond a játékokkal, gépeddel és úgy érzed jó, fölösleges bármit frissíteni.
2020. febr. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából csak egy feature van, ami érdekes lehet nekem:



"Improves EZFlash performance to reduce boot time."



Vajon mennyit tudna még gyorsítani a jelenlegi 20-25 másodperc boot időn?

2020. febr. 22. 00:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Az csak az uefi bootra vonatkozik, 1-2 masodperc lehet
2020. febr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
Ami jól működik, azt nem kell megjavítani...
2020. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A boot idő az az op. rendszer betöltési ideje. Előtte nem boot-olás megy, hanem a POST meg megjelenik az ablak, amin be tudsz lépni a BIOS-ba. Nekem olyan 22mp a gép betöltési ideje a bekapcsolástól számítva, abból olyan 7mp míg megjelenik a logo, 2mp-ig van jelen és maga a rendszer boot-olási ideje 13mp (NVMe SSD-vel).

Ha nagyon gyorsítani akarsz a boot időn, kapcsold be a hibernálást és a gyorsindítást. Nekem ez 5-6mp-re redukálta le a rendszer bootidejét, összességében pedig 16mp alatt használatra késszé vált a gép a gombnyomástól számítva.

2020. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!