Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapon 2 memória foglalat...

Alaplapon 2 memória foglalat egyszerre meghibásodhatott?

Figyelt kérdés

Alaplapom: ASRock H97 Pro4


Tehát az alaplapban van 4 memória foglalat, de csak akkor indul el a gép amikor a 2. és/vagy a 4. van használva.


Régebben az 1. és 3. foglalatban voltak (ugyan ezek a RAM-ok) és úgy működött, létezik, hogy egyszerre romlottak el? Hogyan? Memóriáknak mért nincs baja? Indítás után 4 sípolás hallatszik és sötét a képernyő. Hiába próbálok 3 memóriát beletenni, nem hajlandó elindulni. Ha visszatérek 2. és 4.-hez újra semmi probléma.


Azért gáz, mert szeretnék 4 foglalatot használni (vagy már 3 is haladás lenne), van esetleg valami amit megpróbálhatnék vagy kell vennem új alaplapot? Ez esetben milyet? Ugyan ilyet már nem árulnak, illetve jól tudom hogy alaplap cserét egyes licenselt programok felismernek és újra kell aktiválni?


Köszi a segítséget! :)



2020. febr. 27. 17:47
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Első dolog, hogy a sípolás egy hibakód. Ha leírtad volna a BIOS típusát, utána lehetett volna keresni, mi is a problémája.


Második dolog, hogy minden alaplaphoz adnak egy használatit, melynek az első pár oldala csak azzal foglalkozik, hogy a RAM-okat hogyan lehet behelyezni akkor, ha csak 1 van, akkor ha 2, akkor ha 3 és akkor ha 4.

Azt is leírják, hogy melyik melyikkel párosítható.

Így pl. nem mindegy, hogy egy Kingston-t egy noname típussal párosítasz-e, illetve, hogy az 1-2-4, 1-2-3, 2-3-4, ... formát választod.


Érdemes 1 RAM-al kezdeni (a leírás szerinti slotba).

Memtesztet elindítani bootCD-ről.

Berakni ugyanoda a másik RAM-ot, szintén memtesztet lefuttatni. Ha mindkettő jó, akkor a használati szerint berakni a megfelelő slotokba és ismét tesztelni.


Ha 3 van, akkor a harmadikat is előbb magában teszteld és először 2-vel futtass tesztet, majd 3-al.


Alaplap ezen része nem szokott tönkre menni, max ha melegszik, akkor érdemes egy normál papírlapból hajtogatni a RAM aljára egy csíkot (kotont húzni a RAM-ra) és úgy bedugni, kihúzni párszor. Ezzel a papír finoman megcsiszolja az esetleg elmelegedett/korrodált érintkezőket.


Hibás RAM szokott lenni, nem 1-el találkoztam már, de az alaplap ritkábban sérül meg... kivéve, ha nem hozzáértő szerelte a házba és nem volt alátámasztás a RAM slotok körül és úgy lettek belenyomkodva, akkor ha hajlott az alaplap, sérülhetett is.



Alaplap, fődarab csere esetén meg kell keresned a forgalmazót (pl. felhívni az aktiváló központot) és elmondani, hogy fődarab csere történt, elmondani a korábbi licensz adatait és adnak újat.

2020. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Kiegészítésnek: AMI UEFI Legal BIOS 2.10 (legfrissebb)

4 RAM teljesen ugyan az, típusra pontosan, külön-külön mind jó, teszteltem, tehát nem itt a hiba.


Kutakodtam a neten és több helyen belefutottam olyan észrevételbe, hogy esetlegesen rosszul felhelyezett CPU hűtő okozhat ilyen jellegű dual-channel hibát az 1. és 3. sloton, miközben maga a PC hibátlanul működik, tehát hűtő újra felhelyezés, újrapasztázás és cmos reset megolhatja esetleg, majd kipróbálom meg azt is amit írtál.

2020. febr. 27. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!