Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom a nyomtatómat a...

Hogyan tudom a nyomtatómat a laptopomhoz csatlakoztatni?

Figyelt kérdés
Van egy HP LaserJet 4000N-es nyomtatóm, amit szeretnék összekötni a laptopommal, de nem tudom, hogy hogyan. Az asztali gépemen van nyomtatóport, ott nincs is semmi gond, viszont a laptopomon nincs ilyen. A 4000N-es elvileg tud hálózati nyomtatóként üzemelni. Próbáltam az internet kábelem modem felöli végét a nyomtatóhoz csatlakoztatni, de nem tudom, mit kell beállítani.
2010. júl. 24. 14:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Windows7 oprendszerem van.
2010. júl. 24. 14:24
 2/6 anonim ***** válasza:
bemész egy számítógépboltba, és mondod, ők biztosan tudnak majd segíteni, de vidd a nyomtatód és a laptopod, meg a nyomtató kábeleit!
2010. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Léteznek LTP<-->USB átalakítók jó pénzért, de a működésük kétséges lehet.

Az kézikönyv szerint ebbe az N-es változatba, lenni kell Ethernet hálózati adapter-nek, hogy hálózati nyomtatóként is tudjon működni. Szóval sima UTP Patch kábel kell hozzá, amit össze tudsz kötni a laptop hálókártyájával:

[link]

2010. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ilyen UTP Patch kábellel van összekötve, de valahogyan be kellene még állítani, hogy hálózati nyomtatóként lássam.
2010. júl. 25. 00:32
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Még annyit hozzáfűznék, hogy nem biztos hogy jó az UTP Patch kábel, mert 2 db hálózati adapter közvetlen összeköttetésére UTP Crosslink szokott kelleni, de ha van közbeiktatva valamilyen hálózati elosztó, akkor gyakorlatilag mindegy.


Nos, ahhoz hogy tudjanak egymással kommunikálni az eszközök, hálózati címmel kell őket ellátni (ha van router-ed, akkor mindez automatikusan történik.


A nyomtatónál az EIO Menüben:

CFG NETWORK=YES

TCP/IP=ON

CFG TCP/IP=YES

Ha router-d van és szeretnéd ha az konfigurálná az IP címeket, akkor BOOTP=YES

Ha nincs akkor manuálisan BOOTP=NO ez esetben meg kell adni az IP címeket:

IP cím (IP):192.168.1.1

Alhálózati maszk (SM):255.255.255.0


A Windows-ban a helyi hálózati kapcsolatot TCP/IP-jén is manuálisan kell majd beállítani:

IP cím:192.168.1.2

Alhálózati maszk:255.255.255.0


Ez után kösd össze őket a kábellel, és elvileg tudnak majd kommunikálni ellenőrizheted a ping [ip cm] parancssori paranccsal.


Már csak a driver-t kell föltelepíteni. Ha szerencséd van olyan driver telepítő varázslójával tudod konfigurálni a hálózati nyomtatást, a nyomtató IP címének megadásával (192.168.1.1).

Ha driver szerepel a Windows illesztőprogram adatbázisába, akkor futtatnod kell a nyomtató hozzáadása varázslót, itt szintén a nyomtató IP címét kell majd megadni.

2010. júl. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm P.O.C!


Sokat segítettél. Vettem egy routert, ezzel sikerült beállítani.

2010. aug. 6. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!