Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VR Szemüvegek milyet?

VR Szemüvegek milyet?

Figyelt kérdés

Heló


Pc-hez szeretnék venni egy vr szemüveget.

Ezt néztem ki:

[link]


reégebbi szemöüveggel is lehet játszani az új 2020-as játékokkal? Vagy ez hogy működik?

Csomófélét talátam neten é nem nagyon igazodok el.


A lényeg hogy ne kontrollerrel hanem ilyen érzékelős cuccal lehessen irányítani.


És pl ezzel a régebbi szemüveg kompatibilis az új programokkal? vagy ez hogy van?


Nem tudom occulus rift vagy vive a jobb.



2020. márc. 4. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a Valve Indexet ajánlanám
2020. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem Rift S-em van, teljesen korrekt, árban is elfogadható, ha kezdő vagy.


A Rift CV1-et, főleg 110k-ért meg ne vedd, minőségileg már elavult, alig többért kapsz Rift S-t vagy Quest-et.


Az eredeti HTC Vive is elavult, már újonnan nem kapható, de használtan hasonló árban mozog, mint a Rift S/Quest, az utóbbiak pedig már számottevően jobbak.


A HTC most a Vive Cosmos-t adta ki, de 829€, annyival többet szerintem nem nyújt, a mostani Oculus Riftekhez képest, míg a Valve Index 1079€, ami most a piacon elérhető legjobb VR headset.


Oculus Rift S és Quest mellett szól még az exkluzív játékok az Oculus Store-ból (ha érdekelnek). A kettő közül Rift S-t érdemesebb venni, ha van egy jó géped, míg a Quest önmagában is használható, vezeték nélküli. Árban teljesen megegyeznek.


Amazonon érdemes szétnézni, a magyar boltokban sokkal drágábban adják, még ha az EU-s Amazonos árakra rászámolod az áfát és szállítást is.


Nézz youtube-on esetleg összehasonlításokat, pro és kontra érveket.

2020. márc. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!