Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A PCIexpress-nek nincs gondja...

A PCIexpress-nek nincs gondja a sok GB-s kártyákkal?

Figyelt kérdés
RAM avagy Memória az én ASUS P8P67 LE alaplapomban max 4x8GB DDR3. Jelenleg RTX2070es van benne ami még szépen működik, de félek ha lecserélem majd egy 20GBs RTX3080ra (mert talán jön belőle 20GBs is) azzal gond lesz. Procim i7 3770K. Tudom hogy elavult de nekem elég, mert 4K monitorom van és mindent full maxon szoktam játszani. RTX2070 gyenge sajnos. Köszi az értelmes válaszokat.

2020. márc. 14. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Semmi köze hozzá, a vram tartalma soha nem hagyja el fizikailag a kártyát. Rendszermemóriához pláne nincs semmi köze - de ott is nem 4x8gb a maximum, csak legfeljebb 4 stick, ddr3 ból is volt 16gb, rakhatsz bele minden további nélkül 4x16 ot is.

Mielőtt írnád hogy az alaplapod támogat x mennyiségű ramot - ez sem így van, függetlenül attól hogy mit írnak az oldalon, 2007-8 óta cpu ban van a memóriavezrlő intelen(amd n meg talán 2003 óta), az alaplapon kis túlzással csak az múlik hogy kapott-e elég foglalatot, az órajel és a mennyiség szinte kizárólag a procidtól függ.

2020. márc. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De egyáltalán mi a logikád a kérdésed mögött, miért pont a pcie lenne a szűk keresztmetszet? Közelében sem járunk ma a rendelkezésre álló sávszélesség kihasználásának, és őszintén, kizárt hogy a következő generáció annyival többet tudjon hogy 20gb vramnak bármiféle gyakorlati haszna legyen, jóval az előtt el fog fogyni a számítási kapacitás hogy a vram lenne a probléma(akkor is ha 2, de még ha 3x ilyen gyorsak lesznek a kártyák - de nem lesznek).
2020. márc. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szabványok szerinted miért léteznek? PCI-E az PCI-E, max a sávszél változik az újabbaknál de ettől még ugyanúgy megy benne minden kártya.
2020. márc. 15. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

A VRAM mérete ne zavarjon, az RTX Titan 24 Gigás volt, de 2016-ban is voltak 32 már Gigások.

Itt egy valamennyire releváns teszt, ha csak a sávszélt nézzük akkor minimális veszteséggel számolhatsz. A PCI-E 3.0 8x megfelel a te 2.0 16x-ednek. Igaz 1% minimumot nem mutattak, az lehet csúnyább képet festene, bár valahogy úgy érzem téged nem zavarnak a mikro szaggatások.

[link]

2020. márc. 15. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
Miért emelted ki? Szerintem korrekt válaszokat kaptál.
2020. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!