Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet megnövelni az...

Hogyan lehet megnövelni az VRAM méretét?

Figyelt kérdés

A maximális, elérhető VRAM méret 2048MB, de (úgy hiszem) egy BIOS frissítésnek köszönhetően ez visszacsökkent 256MB-ra. Hogyan lehet ezt az értéket visszaállítani 2048MB-re, ha a BIOS-ban ilyen lehetőség nincs (legalább is nem találtam)?


A számítógép adatai:

[link]



2020. márc. 20. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt Lenovo Legion y530am, ha bejött a BIOS akkor csináld a következőt: (nem vicc, utána nézhetsz a neten)


Tehát bejön a BIOS, nyomvatartod az FN billentyűt folyamatosan és közben megnyomod a TAB A S D F G H O billentyűket (én ilyen sorrendben nyomtam, szerintem csak így fogadja el), aztán F10, mentés, újraindul a gép, ne ijedj meg 1-2s után ki fogkapcsolni valszeg és megint újraindul. Ezután nekem megjelent 1 képernyő, hogy nyomjak F2-t és akkor bejön a kiterjesztett BIOS vagy escape és akkor rendesen újraindul. Értelem szerűen F2-t nyomsz (vagy amit ír, nekem y530-on F2 kellett), és ha bejön a BIOS, akkor keresel egy Advanced nevű fület, azon belül SA System Agent és ott valahol az elején volt olyan, h graphic cards. Ott lehetett állítani azt hiszem az integrált GPU Vramját is.

2020. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Lenovo y530nál műxik, nem tudom minden Lenovo gépre érvényes-e egy próbát megér.

2020. márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1: Más márkáknál is lehet ilyesmi? hp-hoz lenne jó...
2020. márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát, a létező összes módon kipróbáltam, sehogy sem ment. Tudni kell, hogy a BIOS az InsideH20 típusú, és nem egy felhasználó nem tudja elérni a billentyűkombinációkkal az "advanced" fület. Erre valami megoldás esetleg?
2020. márc. 20. 23:47
 5/6 anonim ***** válasza:

3as, sajnos nem tudom HP-nál van-e. Kérdező, még amit sokan javasoltak, h olyan kombinációban nyomd, miután bejött a BIOS, hogy

FN+TAB

FN+ A S D F G H

FN+ O (nem nulla, o betű)

majd F10 és save

De most gondoltam bele, hogy lehet nullát nyomogattál o betű helyett?

Ha nem működik, akkor sajnos nincs ötletem.

2020. márc. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem nulla volt sajnos :/

Többször is ki lett próbálva, más billentyűkombinációkkal is, és egyik sem vezetett eredményre

2020. márc. 21. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!