Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassult be így a gépem?

Miért lassult be így a gépem?

Figyelt kérdés

2 Perce visszajöttem a szobámba és nagyon be lassult a gépem, pl gyakori kérdéseken görgetek várni kell hogy észbe kapjon vagy épp írok most később jelenik meg amit írtam.


Pénteken szereltem be az új videokártyámat ki is takarítottam a gépet, és lettek hibák az egyik HDD-n, tegnap este ezért megint széjjelszedtem ki húztam a HDD-ből tápkábelt sata kábelt és az alaplapból a sata kábelt vissza is dugtam őket, gondoltam hátha meglazult de nem, régen is volt már ezzel a HDD-vel gond ezért cseréltem is sata kábelt de megint volt.


Régi kép: [link]

[link]


Pénteki: [link] [link] [link]



Gépem adatai:


TÁP: FSP 400W HEXA


Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)


Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz


Ram: 8GB DDR3


SSD: Adata 128 GB


Merevlemez: Toshiba 1TB


Merevlemez: WD 1TB


22x dual layer DVD író


Sapphire Radeon RX 550 PULSE videókártya, 2GB, 128-bit



Néha újra gyors lesz aztán megint be lassul, de lehet már volt ilyen gondja régen is.



#PC #hiba #HDD #Lassulás?
2020. márc. 22. 19:57
 1/7 Mr. V. ***** válasza:

A gép adatai mellékesek.

A HDD-vel lesz a baj. Erre több program létezik (MHDD, Victoria), de én a HDD Regenerator-t javasolnám első körben, ami végigolvassa a teljes felületet és ahol sérült részt talál, azt vagy kizárja a későbbi használatból, vagy kizárja és a hibás részt pótolja a tartalék hibajavító részről, vagy pedig rendbe hozza többszöri írás-olvasás ismétlésével. Nekem több bad block-os HDD-t sikerült visszahoznom 100%-osra ezzel a regenerálással.


Igaz ez több órás művelet, akár 1 napot is igénybe vesz egy nagyobb HDD, illetve van lehetőség minden blokkot regenerálni, az megduplázza ezt az időt.

A művelet nem töröl semmit a lemezről, tehát ami ott volt a hibás szektorban, az ott is marad és max csak az a fájl lesz olvashatatlan, ami korábban is hibás volt... de ugyanabba a blokkba másolva valamit már jó lesz.

2020. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mind a kettő HDD-vel gond lesz?

Toshiba HDD több mint 299 nap van: [link]

2020. márc. 22. 21:00
 3/7 Mr. V. ***** válasza:

Ezzel a programmal nem kell foglalkozni, csak a SMART információkat szedi ki és fordítja felhasználóbaráttá.

Teljesen mindegy hány üzemórás, hány indításos egy HDD, az általam írt programokkal javítható.

A Victoria egy Win alapú grafikus változat, ami alap verziójában csak a hibát keresi meg, a lassulásokat, a pro változata képes csak javítani.


Ezzel szemben a MHDD egy DOS alapú program, ami már képes javításokra is.


A HDD Regenerator pedig kifejezetten a bad block-ok, vagy a már lassabban olvasható blokkok felfrissítésére szolgál.


Pl. ha sok időd van, akkor a Victoria-t lefuttatod, az első 3 időérték megfelelő, a többi már problémásabb, így abban megnézed a végén, hogy a lemez mely blokkjai hibásak, feljegyzed és a HDD Regenerator-ral csak azt a blokkot és mondjuk 50-80MB-nyit körülötte regeneráltatsz csak. Így valamennyi időt tudsz spórolni, mert csak a hibásat regenerálná, a lassút alap esetben nem.


Az általad említett lassulás egy ilyen hibás blokk írásakor következik be. Írna, de a HDD-től nem kap visszaigazolást, hogy az írás végbe ment... és addig ugye más helyről (swap, temp, program) nem tud semmit olvasni, amíg az írás nem fejeződik be, így konkrétan "lefagy" a rendszer és vár a HDD-re, aki dolgozik és egy idő után feladja és vagy visszaadja, hogy az írás sikertelen, vagy átcímzi a hibajavító tartalék blokkokra az adott hibás blokkba írandót. Ám emiatt később is lassú lesz a fájl olvasása, mert amennyiben nem töredezett a HDD, akkor ez a fájl mindenképpen 3 helyre kerül. (Az eleje az adatrészre, a közepe a tartalék részre, a vége ismét az adatrészre.) Egy HDD 3-5%-a van fenntartva hibajavításra (pendrive esetén általában 6%, ami durván 7-8 év aktív használat (írás) alatt be is telik.)

2020. márc. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hamarosan kell vegyek új HDD-t?


WD 2016-ba vettem, a Toshibát meg 2014-be gépel együtt.

2020. márc. 22. 22:13
 5/7 Mr. V. ***** válasza:

Nekem 10-15 éves HDD-im is vannak, amik napi szinten 10-12 órát is üzemeltek. Ha nem volt dobálva, nem rugdostad a gépet, teljesen felesleges azért lecserélni, mert 1-2 bad block lenne rajta. De ha ilyen sok pénzed van, hát rajta!


Cserélni akkor szokás, ha nem tud elindulni, nem pörög fel, vagy működés közben kapott egy akkora ütést, hogy felületi sérülést okozott a lemezen, ezáltal egy nagyobb rész javíthatatlan és sérti a fejet, ha arra a sávra téved.

2020. márc. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Újraindítottam a gépet és egy fekete kis ablak nyílott meg és egyből be is záródott, mintha parancssort nyitottam volna meg.


Miért csinálta ezt?

2020. márc. 23. 13:13
 7/7 Mr. V. ***** válasza:

Bármi oka lehetett...

Telepítettél egy programot, ami újraindítás után fejezte be a telepítést (ilyenek a vírusirtók is).

Változtattál valami beállításon, ami szintén induláskor íródott be.

Feltört a win és az újraaktiváló így indult el.


Szóval számtalan oka lehet.

A bootlog-ban utána lehet nézni, ha be volt kapcsolva.

2020. márc. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!