Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » "Native IDE" "AHCI"-től...

"Native IDE" "AHCI"-től mennyivel lassabb? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régi notebook-ra telepítettem Windows 10 operációs rendszert. "AHCI"-t választva nem volt hajlandó látni az SSD-t, alapból AHCI volt a BIOS-ban beállítva, Windows 7 gond nélkül felment rá anno... Nem tudom, valószínűleg driver-t kellett volna integrálnom a telepítőbe.

Utólag ezt át lehet állítani, vagy "nagyon csúnya kékhalál" történne? Emlékszem, mennyire nem kedvelte az ilyen átállításokat a Windows 7, különféle gépeken telepítés után.

Valami fórumon azt írták, hogy "nem sokkal lassabb a Native IDE" de szeretném megkérdezni mert nekem lassúnak tűnik az egész rendszer - bár lehet a processzor nem bírja...

Asus K52De Notebook, Amd Athlon II P320 processzor.



2020. márc. 24. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Első pont: a windows 7nek még nem 100%-os az ssd támogatottsága, ezért lehet hogy a telepítőben nem volt hozzá driver.

Második pont: A natív IDE jelentősen lassabb LEHET, de nem feltétlenül az. (Viszont gyorsabb 100% hogy nem lehet).

Harmadik pont: BIOS-ban bármikor átállíthatod, kizártnak tartom hogy kékhalált kapjon, én is csináltam többször.

SSD-t semmiképpen nem szabad natív IDE alapon, mert az sok olyan parancsot nem támogat, ami az ssd élettartamának tartásához szükséges (például TRIM)

(Ha merevlemez lenne, akkor meg lehetne említeni a Queueing technikát is, amit szintén csak AHCI támogat)

2020. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amit nem értettem: hogy miért nem ment fel a Windows 10 AHCI módon, de megpróbálom átállítani, remélem: nem áll fejre az egész rendszer. :-)
2020. márc. 25. 07:33
 3/3 A kérdező kommentje:
"kísérlet az automatikus javításra" stb, átállítás után azonnal vége lett, nem indult el soha többet.
2020. márc. 25. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!