Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Több karaktert ír a gép egy...

Több karaktert ír a gép egy nyomásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudooooom, én voltam a hatalmas barom, itt a korona mizéria közepén gondoltam legyen tiszta a laptopom billentyűzete is. Sayntolos ronggyal párszor átrongyoltam rajta, és "természetesen" nem kapcsoltam ki ehhez.


Pár billentyű nem működik jól.


A p az üp, az ü is üp, az ű mellett van a pg up, ezeket is néha cserélni, és van még 3-4 ilyen kombináció. Van, ami egymás melletti billentyűknél van, van, hogy egymástól távol allókat üt le egy helyett.


Óvatosan próbáltam hajszárítózni, levettem a rossz gombokat, éjjel úgy pihent, de semmivel sem jobb. Vagyis 1 gomb meggyógyul és egy másik elromlott.


Usb-s billentyűzettel hibátlanul írok, hibaelhárítók semmilyen formában nem találtak semmit, töröltem a billentyű driverjét, az sem oldotta meg, tehát gondolom hardveres a probléma.


Tudom, hogy hülye voltam. Itthon tudok vele bármit csinálni, vagy szervizbe kell vinnem?

2 éves kompakt kiosztású HP gép.


Köszönöm a segítséget!


2020. márc. 26. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
teljesen kiszeded a gépből a billentyűzetet és alaposabban szét szeded :D
2020. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, sajnos ennyire nem értek a gépekhez, nem merném szétszedni, nem is tudnám talán, és még garanciális is elméletileg.
2020. márc. 26. 12:38
 3/3 anonim ***** válasza:

"Óvatosan próbáltam hajszárítózni"

Ezzel legfeljebb azt éred el, hogy megolvad a műanyag és teljesen javíthatatlan lesz. Ha folyadék megy a gépbe kapcsold ki, várd meg amíg kiszárad, ha kikapcsolt állapotban történik csak várj vele, hajszárítóval legjobb esetben is csak kárt tudsz okozni. Ha addig a pontig nem tett kárt benne akkor utána sem fog, kikapcsolt állapotban ráboríthatsz egy doboz sört is ha utána megvárod amíg teljesen kiszárad.

Felesleges driverekkel próbálkoznod, ez egyértelműen hardver hiba, vagy vidd szervizbe ahol szétszedik neked, vagy szedd szét te. Egy csavarhúzón kívül nincs ehhez szükséged semmire, nem igényel semmilyen szaktudást.

Anyám ugyan ezt csinálta 7-8 éve a laptopjával, ráborult valami aztán hajszárítóval tönkretette a billentyűzetet, a billentyűzet ha jól emlékszem 17, az óradíj meg 5 ezer körül volt anno - arra nincs garancia ha felhasználói hiba történt.

2020. márc. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!