Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miképpen tudnék SATA-AHCI...

Miképpen tudnék SATA-AHCI Windows 10 driver-t találni régebbi notebook esetén? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mindig is aHCI módban működött Windows 7 operációs rendszerrel, sem a telepítéssel, sem semmivel nem volt soha probléma. Lecseréltem Windows 10 rendszerre, amikor szerettem volna telepíteni, az AHCI módot át kellett állítanom "native IDE" módra és trmészetesen telepítés után sem lehetséges a visszaállítás, mert egyébként nem hajlandó elindulni: az automatikus javítás nem tud semmit sem kezdeni a rendszerrel (rögtön ez jön be).

Windows 7 telepítőket próbáltam kicsomagolni, eszközkezelőben frissíteni driver-eket de hiába... Mivel IDE-re van állítva, ezért "AHCI" meg sem jelenik, mint "ismeretlen eszköz". Automatikus javításnál amikor homokórázik rengeteget akkor se ajánlja fel soha hogy "driver-t szeretne keresni"...

Szabványos IDE módban nagyon lassú az SSD... Betallóztam neki driverkeresés céljából a régi Windows 7 System32\drivers mappáját (másik merevlemezről) az se érdekli, meg persze mivel nem látja AHCI módban ezért nem érzékeli hogy bármi gond is lenne a driver-rel.

Asus K52DE Notebook, AIDA ezt írja a SATA controller-ről:

[ ATI SB800 - SATA Controller ]


Eszköz tulajdonságai:

Eszköz leírása ATI SB800 - SATA Controller

Busz típusa PCI

Busz / Eszköz / Funkció 0 / 17 / 0

Eszköz azonosítója 1002-4390

Alrendszer azonosító 1043-1313

Eszköz osztály 0101 (IDE Controller)

Revízió 40

Fast Back-to-Back Transactions Nincs támogatva


Eszköz jellemzői:

66 MHz-es működés Támogatva

Bus Mastering Engedélyezve



2020. márc. 26. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Hiba volt AHCI-ről IDE-re kapcsolni a biost!

Ha ma telepítetted én előről kezdeném. Elvileg átállítható meglevő rendszeren is, ha belakott rendszerről van szó, de sokat lehet szívni vele.


Win7 óta van beépített ahci driver a winben, nem érdemes chipset drivert telepíteni, nem kell könytárból telepíteni azt.

2020. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alex Fly ***** válasza:

Átállítod AHCI módra és a Windost csökkentett módban indítod.

Ha minden jól megy, akkor félóra szüttyögés után megtalálja magát a rendszer. Ha teljesen bebootolt, akkor már jó eséllyel a következő (normál) rendszerindításnál sem lesz probléma.

Ha ez nem segít, akkor csak az újratelepítés marad...

2020. márc. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mint említettem: a legeslegelső Windows 10 telepítés nem volt hajlandó elindulni, amíg AHCI-ről át nem lett állítva, soha nem jutott volna eszembe átállítani, ha nem lett volna gond, probléma... Nem volt hajlandó AHCI módban megtalálni semmit és nem futott tovább.

Ebben tudtok segíteni hogy ha ismét újratelepítem, ne ez legyen?

2020. márc. 27. 05:33
 4/9 A kérdező kommentje:

Hiába van AHCI mód beépítetten eleve, ha Windows 7 telepítő gond nélkül elindult így, Windows 10 telepítő pedig nem...

Tehát Windows 10 telepítőt hogy indítsam el, ha - mint említettem - driver nélkül nem hajlandó tovább futni és erre panaszkodik?

2020. márc. 27. 05:37
 5/9 anonim ***** válasza:
"erre panaszkodik" - mutasd a hibaüzenetet..
2020. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem írtam fel szó szerint hogy mit írt ki, csak nem volt mód a telepítés folytatására, mert közölte, hogy az az illesztőprogram nem tölthető be ami a merevlemezt látná, nagyjából ez volt az értelme. Akkor letöltött telepítő volt, MediaCreator-ral készített.

Leírás alapján végülis megoldottam.

2020. márc. 28. 15:18
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Ok, tehát csak te jelölted ki (véletlenszerűen) az ahci-t bűnbaknak.
2020. márc. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:

GPT vagy MBR? BIOS vagy UEFI?

Milyen módban akarod indítani a telepítést? És mindkettőben ezt csinálja?

2020. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Aki nem tud szöveget értelmezni azt megkérném rá, hogy inkább ne kommenteljen (60%-os felhasználóra gondolok).

Telepítő azt közölte, hogy illesztőprogram hiányzik ahhoz hogy a merevlemezt lássa. Amíg AHCI-ról "native IDE" módba nem állítottam át BIOS-ban, addig indítgathattam bárhányszor a telepítőt, mindig ezt közölte és nem ment tovább. Lemezt követelt az illesztőprogramhoz, nekem pedig olyan formában ahogy eszközkezelőből betallózható lett volna, nem állt rendelkezésre a driver.

Van egy "Enable UEFI Boot" opció a BIOS-ban. 2011-es az alaplap vagy tán 2010-ben gyártották. 32 bites Windows van rajta, a memória csak 3 GB és már elég lassúcska a gép, a 64 bitessel még lassabb lett volna.

Mindegy hogy UEFI be van -e kapcsolva.

MBR a partíciós tábla.

2020. márc. 28. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!